رکنا/ باند کلاهبرداری ساعت های تقلبی که نزدیک به 2 میلیارد تومان از بازنشستگان ساده لوح کلاهبرداری کرده بودند، توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.

چندی پیش فرد مسنی با مراجعه به پلیس آگاهی از متهمی که یک ساعت تقلبی را به جای ساعت اصلی به ارزش 70 میلیون تومان به وی فروخته است، شکایت کرد. با توجه به شکایت های مشابه موضوع در دستور پلیس آگاهی قرار گرفت و در ادامه 9 تن از اعضای این باند ساعت ها تقلبی دستگیر واز مخفیگاه آنها تعداد زیادی ساعت های تقلبی و یک قبضه سلاح سرد کشف شد. همه این افراد که از اتباع افغان بودند به ده ها فقره کلاهبرداری به این شگرد اعتراف کردند. سرکرده باند در خصوص شگرد کلاهبرداری اش گفت: مقابل بانک ها و صرافی ها افراد مسنی را پیدا می کردیم و به آنها می گفتم اینجا غریبه هستم و ساعت را که رولکس را به ارزش 15 میلیون می فروشم همان لحظه همدست من به عنوان سیاه باز وارد معرکه می شد و عنوان می کرد ساعت را 17 میلیون تومان می خرد ما سناریو کلاهبرداری را طبق نقشه جلو می رفتیم. من به همدستم می گفتم که به مالخر نمی فروشم و از آنجا دور می شدم همدستم به عنوان مالخر به فرد مسن می گفت شما ساعت را 15 میلیون تومان بخر من هم ساعت را از شما 18 میلیون تومان می خرم، فرد مسن که گول نقشه ما را خورده بود و با این تصور که ساعت اصل است، ساعت را از من می خردید و همان لحظه من و همدستم از آنجا فرار می کردیم.

در ادامه گفتگو خبرنگار رکنا را با متهم اصلی این پرونده بخوانید:

خودت را معرفی کن؟

محمد، 37 ساله.

به چه جرمی دستگیر شدی؟
ساعت های تقلبی را به جای ساعت اصل فروختم.

به همین راحتی؟

نه، من سر کسانی کلاه گذاشتم که طمع کردند و می خواستند چند میلیون تومان بیشتر به دست بیاورند.

همدستانت کجا هستند؟
فرار کردند.

شگردت را توضیح بده؟
مقابل بانک ها و صرافی ها افراد مسنی را پیدا می کردیم و به آنها می گفتم اینجا غریبه هستم و ساعت را که رولکس را به ارزش 15 میلیون می فروشم همان لحظه همدست من به عنوان سیاه باز وارد معرکه می شد و عنوان می کرد ساعت را 17 میلیون تومان می خرد ما سناریو کلاهبرداری را طبق نقشه جلو می رفتیم. من به همدستم می گفتم که به مالخر نمی فروشم و از آنجا دور می شدم همدستم به عنوان مالخر به فرد مسن می گفت شما ساعت را 15 میلیون تومان بخر من هم ساعت را از شما 18 میلیون تومان می خرم، فرد مسن که گول نقشه ما را خورده بود و با این تصور که ساعت اصل است، ساعت را از من می خردید و همان لحظه من و همدستم از آنجا فرار می کردیم.

ارزش تقریبی پروندت چقدر است؟
نمی دانم.

ازدواج کرده ای؟
بله 2 فرزند هم دارم.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar