ایلنا/ رئیس بازرسی پلیس پایتخت، با اشاره به دستگیری یک جاعل و کلاهبردار در تهران خبر داد و تاکید کرد: این متهم، با جعل برگه های کاهش خلافی خودرو از شهروندان کلاهبرداری می کرد.

سردار محمد کریم بیات ضمن تشریح این خبر گفت: ۲۸ دی ماه سال ۹۶ فردی به نام «م» برای ترخیص خودروی توقیفی خود به ستاد ترخیص خودروی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ واقع در بزرگراه زنجان مراجعه می‌‌کند که در این بین فردی به نام «ف» به وی مراجعه و ادعا می‌‌‌‌کند که می‌‌‌‌تواند به ارتباط‌‌‌‌های خود میزان جریمه خودرو را به صورت قانونی کاهش دهد.
وی افزود: این فرد بنابر اعتماد ایجاد شده برگه خلافی شهروند را گرفته و پس از چند دقیقه با یک برگه خلافی کاهش یافته به وی مراجعه و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از این شهروند دریافت می‌‌‌‌‌کند اما پس از چند روز این شهروند متوجه می‌‌‌شود که مورد کلاهبرداری قرار گرفته و نه تنها خلافی خودرواش کم‌‌نشده، بلکه ۵۰۰ هزار تومان نیز خسارت به وی وارد شده است.

رئیس بازرسی پلیس پایتخت ادامه داد: این متهم به نام «ف - ت» با حضور در مقابل ستادهای ترخیص خودرو و دفاتر پلیس+۱۰ تهران و کرج، ضمن شناسایی صاحبان خودروهایی که اغلب آنها دارای جرایم بالای یک میلیون تومان هستند یا خودروهایشان توقیف شده است، با جعل عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی یا منتسب کردن خود به ماموران پلیس، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کند.

بیات اضافه کرد: پس از انجام تحقیقات این متهم از سوی ماموران پلیس پایتخت دستگیر و تعداد از اوراق جعلی از وی کشف و با توجه به گستردگی اعمال مجرمانه تاکنون حدود ۳۰ تن از شکات متهم شناسایی شده و شکایت خود را مطرح کرده‌‌‌اند.

بیات یادآور شد: برابر هماهنگی‌های قضایی، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۲ تهران صادر شد تا شهروندانی که به این روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌‌‌اند برای طرح شکایت و پیگیری موضوع به بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ واقع در خیابان شریعتی خیابان معلم، خیابان مرودشت، مراجعه و در صورت لزوم با شماره تلفن ۲۱۸۴۳۲۶۶ تماس یا به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۲ تهران، واقع در خیابان آزادی، نبش رودکی مراجعه کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar