تسنیم/ نایب رئیس مجلس گفت: واگذاری مدارس دولتی طبق برنامه ششم ممنوع است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 28 فروردین) پارلمان به اصل سی‌ام قانون اساسی استناد کرد و گفت: بر اساس قانون اساسی، دولت موظف است آموزش و بهداشت را به‌صورت رایگان برای تمامی اقشار جامعه ارائه دهد.
وی با اشاره به طرح "اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی"، افزود: طبق اصلاحلاتی که در این قانون صورت گرفته، به دولت اجازه داده می‌شود نسبت به واگذاری آموزش و سلامت اقدامات کند.اما این مسئله مشخص نیست که این اقدامات به چه صورت باید انجام شود، بنابراین دست دولت برای واگذار کردن بخش سلامت و آموزش باز است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: آنچه که ما در مجلس طبق قانون برنامه ششم توسعه تصویب کردیم، این بوده که بخش آموزش صد در صد واگذار نشود و برای همه مردم رایگان باشد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار نماینده محلات،گفت: دقت لازم در قانون برنامه ششم توسعه در زمینه واگذاری بخش عمومی در حوزه آموزش انجام و واگذاری مدارس دولتی ممنوع شده است؛ بنابراین نباید در این زمینه نگرانی وجود داشته باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar