ایلنا/ نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اعتراض دانش‌آموزان به اعلام حتمی شدن «تاثیر قطعی۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور98» گفت: به آنها قول می‌دهیم که این مساله را دنبال می‌کنیم، همچنین مذاکره می‌کنیم تا دوباره این مصوبه مورد بازبینی قرار گیرد.

با اعلام تعیین‌تکلیف کنکور سال ۹۸ توسط رئیس سازمان سنجش آموزش کشور موجی از اعتراضات از سوی دانش‌آموزان و داوطلبانی که قصد شرکت در این کنکور را دارند، شکل گرفته است.

از زمان انتشار خبر تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸، تماس‌های متعددی از سوی دانش‌آموزان از نقاط مختلف کشور با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) در اعتراض به این مصوبه گرفته شده و اکثر معترضان ضمن گلایه از ناعادلانه بودن چنین تصمیمی از سازمان سنجش، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم درخواست اصلاح مصوبه شورای سنجش پذیرش دانشجو را دارند، چرا که می‌گویند با اجرایی شدن مصوبه فوق الذکر شانس قبولی آنها در کنکور پایین می‌آید و موجب می‌شود، یک سال از زندگی‌شان عقب بمانند، زیرا باید تلاششان را معطوف به شرکت در کنکور سال ۹۹ کنند. اهم گفته های معترضین به شرح زیر است.

شانس قبولی داوطلبان نظام جدید در مقابل نظام قدیمی‌ها پایین می‌آید
امیدی برای قبولی در کنکور نداریم
چرا نظر دانش‌آموزان را نادیده می‌گیرند؟
دیگر هیچ انگیزه‌ای برای درس خواندن نداریم چرا که نظام قدیمی ها از این مصوبه مستثنی هستند
پدرم کارگر است؛ هزینه ترمیم معدلم را ندارم
داوطلبان معترض کنکور فعلا باید منتظر باشند
عموم خانواده‌ها به روش برگزاری کنکور معترض هستند
راهکار اجرایی حذف تدریجی کنکور، تاثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی است
نمی‌گذاریم حقی از کسی پایمال نشود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پیامی به دانش آموزان گفت: ما به شما قول می‌دهیم که این مساله را دنبال می‌کنیم، همچنین مذاکره می‌کنیم تا دوباره این مصوبه مورد بازبینی قرار گیرد. به هر حال این طرح در ابتدای مسیر قرار دارد و ممکن است هر کاری در ابتدای راه اشکالاتی داشته باشد. بنابراین ما مسائل را به مسئولان منتقل می‌کنیم و طبیعتا اگر جایی از کار اشکال دارد، آن‌ها باید برطرف کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar