خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس پلیس پیشگیری ناجا از دوربین‌دار شدن 5 هزار لباس پلیس خبر داد و گفت: تا پایان سال 18 هزار لباس پلیس دوربین‌دار می‌شود.

سردار «محمد شرفی» در نشست رده‌های اجرایی و ستادی پلیس پیشگیری استان‌های سراسر کشور در سال 97 با بیان اینکه 5 هزار لباس پلیس به دوربین تجهیز شد ، اظهار کرد : برنامه ما بر این است تا انتهای امسال ، 18 هزار لباس پلیس به دوربین مجهز شود.
وی با بیان اینکه در طول سال 30 میلیون بار مراجعه به کلانتری‌ها داشتیم، افزود: با برنامه‌ریزی و برون‌سپاری‌ها ؛ 10 میلیون مراجعه کاهش یافته است.
سردار شرفی گفت : قرار است در این نشست عملکرد رده‌ها در سال 96 ارزیابی و اولویت‌های سال 97 تبیین و اعلام شود. همچنین در حاشیه این نشست چهار کارگاه با موضوعات اربعین حسینی، تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، سلامت اداری و صیانت از کارکنان برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: پیشگیری از سرقت، اشراف اطلاعاتی بر کانون‌های جرم، پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و نظارت بر مناطق حاشیه نشین از مهمترین اولویت‌های پلیس پیشگیری در سال 96 بود که خوشبختانه توفیقات خوبی در این زمینه‌ها داشتیم. در رابطه با پیشگیری از سرقت و مبارزه با قاچاق کالا با اشراف اطلاعاتی دقیقی که داشتیم، توانستیم به آمارهای خوبی دست پیدا کنیم.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در خصوص فعالیت‌های این پلیس در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم گفت: در سال گذشته یک هزار و 800 کلانتری در کشور فاقد شبکه اینترنتی بودند که خوشبختانه تاکنون 400 کلانتری از آن تعداد به شبکه اینترنت وصل شده‌اند.
سردار شرفی در رابطه با آموزش اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 17 هزار نفر از نیروهای کلانتری‌ها آموزش دیدند. همچنین 9 هزار و 525 نفر از آن‌ها دوره‌های دفاع شخصی را گذراندند.
وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جلب برای دستگیری مجرمین فراری گفت: از زمان راه‌اندازی این قرارگاه شاهد افزایش 5 درصدی دستگیری مجرمین فراری هستیم.
سردار شرفی با بیان اینکه در سال گذشته 7 فقره از کارهای کلانتری برون‌سپاری شد، گفت: خوشبختانه با برون‌سپاری صورت گرفته 37 درصد از ماموریت‌های غیرضروری کلانتری‌ها حذف شد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا عنوان کرد: در رابطه با دستگیری سارقین، فروشندگان مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سال 94 تا 97 افزایش دستگیری و کشفیات داشتیم.

سردار شرفی در پایان از راه‌اندازی واحدهای سیار پلیس پیشگیری همزمان با هفته نیروی انتظامی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این تیم‌ها، نظارت بر حاشیه‌ شهرها افزایش خواهد یافت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar