فارس/ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با بیان اینکه با مدارس گیشه‌ای برخورد می‌کنیم، گفت: خانواده‌ها مراقبت کنند و فریب زرق و برق مدارس لاکچری و گیشه‌ای را نخورند و در انتخاب مدارس فرزندان‌شان به کیفیت و روش‌های آموزشی مدرسه توجه داشته باشند.

علیرضا کمرئی در خصوص نظارت بر مدارس لاکچری یا گیشه‌ای، اظهار کرد: ما به دنبال ایجاد کیفیت در مدارس هستیم و معتقدیم مدارس باید از حداقل استانداردها برخوردار باشند و آنچه لازمه یک مدرسه کیفی است از حیث امکانات، منابع، فضای فیزیکی، نیروی انسانی و روش‌های آموزشی در مدرسه‌شان مستقر کنند.
وی ادامه داد: گفته می‌شود کیفیت همه چیز نیست اما بدون کیفیت، هیچ چیز نیست و برای ما کفیت مهم است اما اینکه برند‌سازی‌ها در این جهت ایجاد شود و مدارس خاصی شکل بگیرد که قواعد آموزش و پرورش را به هم‌ بریزد، از نظر ما مطلوب نیست و مطرود است.
کمرئی با اشاره به لزوم برخورد مردم با مدارس گیشه‌ای، گفت: تمام زرق و برق‌ مدارس گیشه‌ای نه به جهت کیفیت آموزشی بلکه به دلیل کسب منابع مالی بیشتر است و ما معتقدیم اولین عامل برای رد این مدارس، خانواده‌ها هستند.
وی افزود: آموزش و پرورش ضمن اینکه اقدامات و تدابیر بازدارنده و اقدامات اصلاحی در خصوص این مدارس انجام می‌دهد، اقدامات ارشادی را هم در توجیه و آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها باید داشته باشد.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش تصریح کرد: خانواده‌ها مراقبت کنند و فریب زرق و برق مدارس لاکچری و گیشه‌ای را نخورند و به کیفیت، روش‌های آموزشی و الگوهای تربیتی مدارس توجه کنند.
وی با بیان اینکه بدون مشارکت خانواده ها عملاً قادر نیستیم سیاست‌های تعلیم و تربیت را دنبال کنیم، گفت: مشارکت به معنای دیگری فکری و عاطفی تمام ارکان تعلیم و تربیت است و خانواده اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت است.

کمرئی تصریح کرد: اگر در جایی مشاهده کنیم که مدارس با توسل به شیوه‌های غیررایج، اقدامات خلاف مقررات را انجام می‌دهند، برخورد می‌کنیم.



همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar