ایلنا/ مشاور عالی سنجش آموزش کشور از کاهش ظرفیت استخدام دستگاه‌های اجرایی به ۱۸ هزار و ۱۹۸ نفر خبر داد.

حسین توکلی درباره ظرفیت استخدام دستگاه‌ها در پنجمین دوره آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: برای شرکت در پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور برای سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۲۷ هزار ۷۰۱ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۶۸ هزار ۳۲۶ نفر زن و ۱۵۹ هزار و ۳۷۵ نفر مرد بوده‌اند. به عبارت دیگر ۶۲/۷۴ در درصد ثبت نام کنندگان زن و ۳۷/۲۷ درصد شرکت کنندگان مرد هستند.
وی ادامه داد: پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور برای ۹ دستگاه اجرایی در صبح روز جمعه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۷ برای ۴۲۷ هزار و ۷۰۱ دواطلب در ۱۳۹ شهرستان و ۲۳۴ حوزه امتحانی مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شد. از تعداد ۴۲۷ هزار و ۷۰۱ دواطلب ثبت نام کننده تعداد ۳۶۶ هزار ۱۷۰ در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۶۱ هزار ۵۳۱ نفر در جلسه آزمون غیبت داشته‌اند و به عبارت دیگر ۸۵/۶۱ درصد از داوطلبان در آزمون حاضر و ۱۴/۳۹ درصد داوطلبان غایب بودند.
توکلی بیان کرد: از تعداد ۳۶۶ هزار و ۱۷۰ نفر حاضر در جلسه آزمون تعداد ۲۳۳ هزار و ۶۱ نفر زن و ۱۳۳هزار و ۵۰۹ نفر مرد بوده‌اند. به عبارت دیگر ۶۳/۵۴ درصد حاضرین زن و ۳۶/۴۶ درصد آنان مرد بودند.بر اساس ضوابط اعلام شده از طریق برگزاری پنجمین آزمون مشترک فراگیر برای جذب ۱۸ هزار و ۱۹۸ نفر در ۹ دستگاه اجرایی شامل ۱۰۰ نفر برای سازمان اوقاف و امور خیریه، ۴۵ نفر برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۱۳۸ نفر برای سازمان شیلات ایران، ۲۷۰ نفر برای وزارت راه و شهرسازی، ۷۲ نفر برای سازمان دامپزشکی کشور، ۲۰۰ نفر برای سازمان حفاظت از محیط زیست، ۱۵ نفر برای بیمه سلامت ایران، ۱۷ هزار و ۳۴۷ نفر برای وزارت آموزش و پرورش و دو نفر برای سازمان نفوس و مسکن صورت می‌گیرد.

مشاور عالی سنجش آموزش کشور در پایان اظهار داشت: بدیهی است بعد از هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور تاریخ اسامی فهرست معرفی شدگان برای شرکت درسایر مراحل گزینش اعلام می‌گردد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar