تسنیم/ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج کشورمان گفت: دو طرف (ایران و عربستان) حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کرده‌اند و تلاش بر این است که با اعتماد‌سازی و تعامل طرفین حج به‌شکل مطلوب انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر امروز در دیدار با هیئت کنسولی وزارت امور خارجه اعزامی به حج 97 حضور هیئت کنسولی وزارت امور خارجه در موسم حج را موجب دلگرمی برای حجاج، خانواده‌هایشان و دست‌اندرکاران حج دانست و اظهار کرد: حضور شما در حج موجب دلگرمی و اطمینان خاطر حجاج خواهد بود‌.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تشریح فضای کنونی روابط دو کشور تصریح کرد: نگاه ما به حج نگاه وحدت و استفاده از این فضا به‌نفع امت اسلامی و پرهیز از طرح مسائل اختلاف‌برانگیز است‌.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: دو طرف، حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کرده‌اند و تلاش بر این است که با اعتماد‌سازی و تعامل طرفین حج به‌شکل مطلوب انجام شود.

وی به محورهای توافقنامه امضاءشده با وزیر حج عربستان و تأکید بر حفظ عزت‌، امنیت و کرامت زائران ایرانی اشاره و ابراز امیدواری کرد از رهگذر حج بتوان گام‌های مؤثری برای بهبود شرایط کنونی برداشت.

بر پایه این گزارش‌، در این دیدار حسین کمالیان سرپرست هیئت کنسولی وزارت امور خارجه اعزامی به حج 97 ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های این هیئت برای خدمات‌رسانی به حجاج اظهار داشت‌: خدمت به ضیوف‌الرحمان یک توفیق الهی است و ما تلاش خواهیم کرد با تلاش مضاعفی که شایسته حجاج عزیز کشورمان است در راستای پیشبرد اهداف حج به زائران خدمت کنیم.

به‌گفته وی، هیئت کنسولی وزارت امور خارجه از مرداد ماه در عربستان مستقر شده و تا بازگشت آخرین کاروان از زائران کشورمان آماده ارائه هرگونه خدمات کنسولی به حجاج خواهد بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar