ایرنا/ رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام شماره تلفن های مشاوره اعتیاد، اورژانس اجتماعی و مشاوره اورژانس اجتماعی گفت: 70درصد تماس گیرندگان با مراکز مشاوره، بانوان هستند.
به گزارش سازمان بهزیستی کشور، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در دیدار با یوحنا سوزانا یامباسه وزیر توانمندسازی زنان و کودکان کشور اندونزی بهزیستی گفت: خط ملی 09628 ویژه مشاوره رایگان اعتیاد برای خانواده ها، خط تماس تلفنی 123 اورژانس اجتماعی در راستای توانمندسازی اقشار در معرض آسیب و آسیب دیدگان اجتماعی و مشاوره اورژانسی با خط 1480، سه خط تماس تلفنی برای ارائه خدمات توسط مراکز بهزیستی است.
محسنی بندپی با اشاره به لایحه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: برای هر فردی که مورد ظلم و خشونت واقع شود، اورژانس اجتماعی با نیروی انتظامی هماهنگ هستند تا در مواقع لزوم از آنها کمک بگیرند.
وی از یک دادگاه ویژه برای افراد زیر 18 سال خبر داد و گفت: این افراد توسط کانون اصلاح و تربیت تحت مراقبت و توانمندسازی اجتماعی و روانی قرار داده می شوند و کودکان به چرخه تحصیل برگردانده شده و مورد حمایت های همه جانبه سازمان بهزیستی قرار می گیرند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی مسئولیت کودکان بدسرپرست و بی سرپرست را نیز عهده دار است، گفت: 24 هزار کودک در مراکز شیرخوارگاه ها و شبه خانواده ها در راستای آموزش، سلامت و ادامه تحصیل مراقبت و نگهداری می شوند.
در ادامه این نشست، فاطمه عباسی، معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش طلاق در جهان و کشور گفت: حمایت های اجتماعی، روانشناختی، بهداشتی و توانمندسازی این افراد را بر عهده گرفته ایم. برای زنان آسیب دیده و در معرض آسیب نیز خدمات مددکاری، روانشناسی، بهداشتی و اقتصادی را در قالب مرکز بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی ارائه می دهیم.
وی با اشاره به خانه امن زنان تحت خشونت خانگی تصریح کرد: هدف اصلی سازمان بهزیستی حمایت و توانمندسازی بانوان و بازگشت آنها به خانواده است، بنابراین اگر شرایط بازگشت برای زنان تحت خشونت خانگی مهیا نشود در این مراکز تا زمان بهبودی کامل نگهداری می شوند.
عباسی، با اشاره به خدمات جامع و متنوع بهزیستی به افراد آسیب دیده گفت: 126 مرکز درمان اعتیاد برای زنان، 6 مرکز مخصوص کودکان و دو مرکز مادر و کودک در کشور دایر است.
در ادامه، یوحنا سوزانا یامباسه، وزیر توانمندسازی زنان و کودکان کشور اندونزی، با اشاره به کتابچه ای که از ارائه خدمات خوب بهزیستی در دست داست گفت: آن طور که مشخص است ما در سازمان خود فعالیت و کارهای زیادی مشابه سازمان بهزیستی انجام می دهیم و امیدواریم بتوانیم از توانمندی های این مجموعه بیشتر بهره مند شویم.
وی با اشاره به اینکه در کشور اندونزی برای حفاظت از حقوق کودکان و بانوان پنج خدمت استاندارد ارائه شده است، یادآور شد: خدمت تطابق، خدمات بهداشتی، توانبخشی اجتماعی، معاضدت حقوقی و انتظامی و ادغام مجدد اجتماعی به ویژه برای کودکان آسیب دیده شامل این خدمات است و مراکزی را در سطح استانی، شهری و منطقه ای دایر کرده ایم که تحت نظارت شهرداری قرار دارند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar