آخرین خبر/ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ضروری ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان از مهر ماه خبر داد و گفت: این تسهیلات برای ۴۰۰ هزار بازنشسته با کارمزد ۴ درصد در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت می‌شود.

به گزارش تسنیم، جمشید تقی زاده گفت: این تسهیلات برای ۴۰۰ هزار بازنشسته با کارمزد ۴ درصد در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت می‌شود. وی اظهار کرد: امسال به 200 هزار نفر از بازنشستگان تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی پرداخت می‌شود. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تسهیلات سفر برای بازنشستگان را یکی از برنامه‌های این صندوق برشمرد و اظهار داشت: بازنشستگان و خانواده‌های آنان می‌توانند از تخفیف 50 درصدی اسکان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برخوردار شوند.

وی در گفتگو با فارس، با اشاره به اینکه 2 هزار میلیارد تومان در بخش پرداخت وام با سود 4 درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده گفت:‌در بیمه تکمیلی نیز امسال خدمات ویژه‌ای را برای 2 میلیون بازنشسته و خانواده آنها خواهیم داشت.
تقی‌زاده تصریح کرد: در بسته جدید بیمه تکمیلی حمایت از بیماران صعب‌العلاج با جمعیت 32 هزار نفر مدنظر ما قرار دارد که خدمات ویژه‌ای به آنها خواهیم داد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: در بخش پوشش خدمات توانبخشی مانند عصا، عینک و سمعک 540 هزار تومان امسال برای هر نفر پیش‌بینی شده است.
وی گفت: برای سفرهای زیارتی و سیاحتی پرداخت کمک‌هزینه را برای هر نفر به 740 هزار تومان رسانده و از 100 به 200 هزار نفر افزایش داده‌ایم، 67 هتل و 30 سوئیت با تخفیف 50 درصدی به بازنشستگان خدمات خواهند داد.
تقی‌زاده از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی فرآیند دریافت و پرداخت خدمات درمانی به بازنشستگان خبر داد و گفت:‌از طریق این سامانه زمان انتظار دریافت خدمات درمانی از یک ماه به 48 ساعت کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: صندوق در نظر داشته که رفاه‌کارت برای بازنشستگان در نظر بگیرد اما از طریق این کارت فقط خرید از فروشگاه امکانپذیر بود به همین دلیل کارت اعتباری دیگری برای ارائه 10 تا 15 خدمت شامل خدمات منزلت، خرید از فروشگاه، سیاحتی و زیارتی و ... خواهد بود.
وی از راه‌اندازی دهکده سلامت در استان تهران خبر داد و گفت: استان تهران 30 درصد از بازنشستگان کشوری را شامل می‌شود به همین دلیل به صورت پایلوت 40 هکتار زمین از سوی استانداری در اختیار ما قرار خواهد گرفت و این دهکده راه‌اندازی می‌شود.
تقی‌زاده همچنین از نامگذاری پارک در هر منطقه از شهرها به نام بازنشستگان خبر داد و گفت:‌در حال حاضر 27 خانه امید تکمیل شده و 20 خانه نیز در حال احداث است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در رابطه به قانون خدمات کشوری گفت:‌جلساتی با کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شده، راهبردها اعلام شده، جمع‌بندی در حال انجام است و امیدواریم بسته جامع و کاملی طراحی شود.

وی افزود: برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سال گذشته 2 هزار و 200 میلیارد تومان پرداخت شده و امسال هم همین میزان اعتبار در نظر گرفته شده است.

سعی شده حقوق بازنشسته ها را به 2 میلیون و 100 هزار تومان برسانیم

تقی‌زاده گفت: سعی شده حقوق 83.5 درصد از جمعیت بازنشستگان را با این اعتبار در نظر گرفته شده به 2 میلیون و 100 هزار تومان برسانیم.این‌ها افرادی هستند که با 30 سال خدمت بازنشسته شده‌اند، 3 درصد بازنشستگان نیز 10 و 15 سال خدمت هستند که آنها حقوق یک میلیون و 200 هزار تومان می‌گیرند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: 3 هزار و 200 میلیارد تومان ماهانه به بازنشستگان حقوق پرداخت می‌کنیم که اگر همسان‌سازی اتفاق بیفتد حقوق حداقل‌بگیرها افزایش خواهد یافت و برای سال 98 رقم خوبی به صورت پلکانی مدنظر قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: در زمینه واگذاری بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی به بخش خصوصی شرکت‌های آتیه صبا، هلدینگ انرژی و غذایی و دارویی هستند که واگذار می‌شوند و هلدینگ ساختمانی عمدتاً‌ در زمینه فروش زمین و ساختمان‌ها خواهد بود. تقی‌زاده گفت: 1800 تا 2 میلیارد تومان برای سود امسال شرکت‌ها در نظر گرفته‌ایم. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: 2 هزار و 400 دستگاه خودرو در سال گذشته به بازنشستگان واگذار کرده‌ایم. وی گفت: از میان 6 میلیون بازنشسته و خانواده‌های آنها 2 میلیون نفر پوشش بیمه تکمیلی دارند که سال گذشته هزینه آن 26.5 هزار تومان بود که امسال به 30 هزار تومان افزایش خواهد یافت.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar