فارس/ معاون وزیر بهداشت با اشاره به ۴ معضل بزرگ نظام سلامت در کشورگفت: سالانه بیش از 17 میلیون نفر به دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی جان خود را از دست می‌دهند.

مریم حضرتی در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری و کنترل از بیماری‌های قلبی همدان اظهارداشت: چهار بیماری غیر واگیر قلبی و عرروقی، سرطان‌ها، بیماری‌های مزمن و ریوی و دیابت مهمترین معضل نظام سلامت در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله کشورما محسوب می‌شوند.
وی افزود: نزدیک به سه چهارم از مرگ های ناشی از بیماری‌های غیرواگیربه شکلی نامناسب، در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می‌دهد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: بیماریهای قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر مرتبط با بیماری‌های غیر واگیر در جهان را موجب می شود، به طوری که سالانه بیش از 17 میلیون نفر به واسطه این بیماری‌ها می‌میرند.
حضرتی با اشاره به اینکه پرستاران به عنوان خط مقدم نظام سلامت نقش بسیار مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر دارند، افزود: درکشور ما نیز برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات به مردم، پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر در اولویت نظام سلامت قرار گرفته است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar