فارس/ قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها از انجام پروازهای رفت حج و اتمام آن تا پایان امروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ‌حسین اسفندیاری اظهار داشت:‌ پروازهای رفت زائران خانه خدا که از 27 تیرماه آغاز شده بود امروز، 24 مرداد، در همه 19 فرودگاه ویژه اعزام حجاج به پایان خواهد رسید.
وی در مورد تعداد پروازهای انجام شده در هر یک از فرودگاه‎ها گفت: تا پایان عملیات رفت حج مجموعاً 315 پرواز انجام می‎شود که 91 پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره)، 36 پرواز در فرودگاه مشهد، 27 پرواز در فرودگاه اصفهان، 18 پرواز در فرودگاه اهواز، 17 پرواز در فرودگاه شیراز، 17 پرواز در فرودگاه همدان، 14 پرواز در فرودگاه گرگان، 13 پرواز در فرودگاه تبریز، 12 پرواز در فرودگاه کرمان، 12 پرواز در فرودگاه ساری، 11 پرواز در فرودگاه یزد، 10 پرواز در فرودگاه بیرجند، 10 پرواز در فرودگاه ارومیه، 7 پرواز در فرودگاه زاهدان، 5 پرواز در فرودگاه زنجان، 5 پرواز در فرودگاه کرمانشاه، 4 پرواز در فرودگاه بندرعباس، 4 پرواز در فرودگاه بوشهر و 2 پرواز در فرودگاه رشت انجام شده است.
وی یادآور شد: البته 4 پرواز مربوط به عوامل و کارگزاران حج بود که پیش از آن اعزام شدند.
اسفندیاری با اشاره به اینکه 156 پرواز با انتقال حدود 42 هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شده و همچنین 159 پرواز با حدود 44 هزار زائر به فرودگاه جده رفته است، گفت: از این بین 186 پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و 129 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شده است.
قائم‌مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‎ها با بیان اینکه در حین انجام عملیات حج به همراه مسئول عملیات حج با حضور در چند فرودگاه، از نزدیک روند خدمت‎رسانی به زائران خانه خدا و انجام پروازها را بررسی و نظارت کرده است، گفت: با توجه به جلساتی که به طور مستمر هم در ستاد و هم در فرودگاه‎ها انجام شد و هماهنگی‎هایی که با عوامل مختلف درون فرودگاه و بیرون از آن انجام شد در مجموع امسال عملیات حج خوبی را پشت سر گذاشتیم و می‎توان گفت که نسبت به سال 96 که شرایط ویژه‎ای حاکم بود و فرصت زیادی برای آماده‎سازی نداشتیم بسیار بهتر انجام شد.
وی افزود: خوشبختانه در هیچ فرودگاهی از نظر امکانات مربوط به فرودگاه با مشکلات فنی، عملیاتی و تسهیلاتی روبرو نشدیم و همه بخش‎ها کارهای‎شان را به خوبی انجام دادند؛ میزان تاخیرات هم بسیار کمتر از سال قبل بود‌ تنها در دو سه فرودگاه به دلیل بروز نقص فنی در هواپیماها تأخیرات زیادی به وجود آمد.
اسفندیاری با ابراز امیدواری از اینکه زائران و خانواده آنها از عملیات حج امسال راضی باشند، گفت: به زودی برای پروازهای بازگشت حجاج برنامه‎ریزی های لازم را انجام خواهیم داد، اولین پرواز در روز 5 شهریور در فرودگاه بوشهر به زمین خواهد نشست و آخرین پرواز نیز در 24 شهریور انجام می‌شود.
وی ادامه داد: پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است زیرا حجاج پس از یک ماه به وطن باز می‌گردند و خستگی‎هایی دارند و از سویی خانواده‎های آنها نیز چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ازکي بيمه بگيرم؟
ازکي آگهی