فارس/ مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: قاضی دوستدار محیط زیست شهرستان زابل دو متخلف شروع به شکار و صید غیرمجاز را محکوم به کاشت مجموع 400 اصله نهال سازگار با منطقه کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: قاضی دوستدار محیط زیست شهرستان زابل دو متخلف شروع به شکار و صید غیرمجاز را محکوم به کاشت مجموع 400 اصله نهال سازگار با منطقه کرد. پورمردان ضمن بیان این مطلب افزود: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل درحین گشت و کنترل های شبانه روزی خود در پناهگاه حیات وحش هامون، با یک دستگاه خودروی سواری مشکوک مواجه شدند که با رویت محیط بانان از محل گریختند. پس از تعقیب و گریز خودروی مذکور متوقف و از متخلفین سه قبضه سلاح شکاری و ادوات شکار ضبط شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شکار چیان متخلف قبل از هر گونه اقدام به شکار، بر اساس قوانین جاری محیط زیست دستگیر و جهت پیگیری موضوع تحویل مقام قضایی استان شدند.
پورمردان ادامه داد: قاضی دادگاه این دو متخلف را به جرم شروع به شکار جانوران وحشی، نقض مقررات، تمرد نسبت به مأمورین حین انجام وظیفه، حمل و نگهداری سلاح شکاری بدون مجوز مجموعاً به 57 ماه حبس تعزیری و در راستای ارتقاء و اعتلای فرهنگ زیست محیطی، مقابله با شن‌های روان و کاهش گرد و غبار در روستاهای اطراف تالاب هامون هریک از متهمین را به کاشت دویست اصله نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون تحت نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل محکوم کرد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar