ایسنا/ وقوع حریق ظرف مدت سه ساعت در چهار باغ از باغ‌های منصورآباد شیراز، دست کم 80 اصله درخت را سوزاند.

به نقل از روابط عمومی آتش نشانی شیراز، حریق صبح روز دوشنبه 3 مهر چهار باغ از باغ‌های محله منصورآباد در شمالغرب شیراز را در برگرفت و ظرف مدت سه ساعت دست کم 80 اصله درخت را سوزاند.

براساس این گزارش، ماموران آتش نشانی از سه ایستگاه برای مهار حریق چهار باغ در محله منصور آباد گسیل شدند و بعد از سه ساعت تلاش آن را مهار کردند.

بیژن امامی فرمانده ایستگاه 4 آتش نشانی شیراز در این باره گفت: در مساحت چند هکتاری که چهار باغ میوه در آن قرار دارد، حریق گسترده‌ای حادث شد و بخشی از درختان را سوزاند.

امامی علت وقوع این حریق را شعله‌ی باز آتش در مجاورت خار و خاشاک و درختان خشکیده، اعلام و اضافه کرد: با توجه به استعداد محیطی محل حادثه و باد شدید، شعله‌های آتش به سرعت گسترش یافت و تمام محیط چند هکتاری را در بر گرفته بود و به سرعت نیز گسترش می یافت و احتمال سرایت به باغ‌های مجاور نیز وجود داشت.

او در خصوص نحوه انجام عملیات گفت: پس از رسیدن به محل، بدلیل شرایط فضای داخلی باغ، ماموران موانع را برطرف کرده و همزمان با استفاده از چهار خودروی اطفایی سنگین کار لوله کشی را آغاز کردند، البته وزش باد و استعداد محیطی محل مزید بر علت شده بود و هر لحظه شعله های حریق را گسترده تر و اطفای آن را برای تیم عملیاتی دشوارتر می کرد.

امامی گفت: سرانجام آتش نشانان بعد از 3 ساعت تلاش بی وقفه، با استفاده از چندین رشته آبدهی، شعله‌های آتش را مهار و حریق را کاملا خاموش کردند.

براساس این گزارش، براثر این حریق 80 اصله درخت انگور، انار و صنوبر در آتش سوخت.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar