آخرین خبر/ مشهدی‌ها از وقتی شنیدند که دلدادگان از 4 گوشه کشور و حتی از کشورهای همسایه پاشنه‌های عاشقی را ورکشیده و قصد مشهد کرده‌اند، همه شهر را خبردار کردند که؛ «مهمان داریم» و برای پذیرایی و خدمت رسانی به زائران امام رضا (ع) سنگ تمام گذاشتند.

مشهد الرضا به رسم هرساله در روزهای پایانی ماه صفر میزبان خیل مشتاقان از سراسر ایران و جهان است. زائرانی که از راه های دور و نزدیک، پیاده و سواره به سوی سر منزل معشوق عزم سفر کرده تا با تحمل سختیهای فراوان خود را در روز شهادت امام مهربانی ها به بارگاه منور رضوی برسانند.
در این میان خدمتگزاران زوار امام رئوف از کیلومترها دورتر از شهر مشهد با مهیا کردن غذا و مکان استراحت تمام تلاششان را برای خدمت رسانی به زائران امام هشتم به کار بسته اند.
با این حال در ساعاتی که بارش رحمت الهی چهره ای وصف نشدنی به شهر امام رضا بخشیده بود، مشهدی‌ها پرده دیگری از نمایش مهمان نوازی را به نمایش گذاشته و در مهمان نوازی از زائران پیاده امام رضا(ع) سنگ تمام گذاشتند.
مشهدی‌ها در این روزهای سرد و همراه با بارش باران که بحرانی برای مسافرانی که در شلوغی شهر جایی برای استراحت پیدا نکرده اند و یا به دلیل گرانی هتل ها و مسافرخانه ها، بعضا در ماشین‌های شخصی، چادر زدن و ... به استراحت می پردازند، شخصا دست به کار شدند و با در اختیار گذاشتن ظرفیت اسکان های خانگی روش و منش ائمه اطهار را در پیش گرفتند و به تبعیت از رفتار کریمانه و پربرکت عاشقان عراقی که در ایام عزاداری اربعین با تمام وجود به استقبال زائران امام حسین (ع) می‌روند و به آن‌ها خدمت می‌کنند.
جوانان باصفای مشهدی با دعوت از زائران برای حضور در منازل شخصی و بدون هیچ چشمداشتی با جان و دل از زوار امام رئوف میزبانی میکنند و با تهیه و تدارک صبحانه، ناهار و شام و توزیع غذا در بین زائران امام رئوف از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی مضایقه نمی کنند.
جلوه‌هایی از خدمت رسانی مشهدی ها به زائران علی بن موسی الرضا را مشاهده میکنید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ازکي بيمه بگيرم؟
ازکي آگهی