رپرتاژ آگهی/مدیریت جذاب صندوق‌های وام خانوادگی
یک جستجوی ساده به‌خوبی نشان می‌دهد که این روزها گرفتن وام با بهره کم از بانک‌ها و موسسات مالی کارچندان آسانی نیست.
همچنین پس انداز کردن به یک چالش تبدیل شده و غالباَ موفقیت‌آمیز نخواهد بود. چرا که ممکن است "روز مبادا" خیلی زود سر برسد و ما را مجبور به استفاده از پس اندازمان کند.
در عین حال آینده قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است روز‌های سخت تری هم در پیش باشد.
یک راه حل اصیل و موفق که می‌توان از طریق آن وام کم بهره یا حتی بدون بهره گرفت و بروکراسی اداری بانک‌ها را هم پشت سر گذاشت، حضور در صندوق‌هایی است که میان افراد یک خانواده یا چند دوست راه‌اندازی می‌شود.
افراد از این روش برای حل کردن چالش پس‌انداز پول نیز استفاده می‌کنند.
این شیوه در بسیاری از سازمان‌ها، با هدف بهبود اوضاع و رفع مشکلات مالی‌ کارمندان به‌ کار گرفته می‌شود.
اعتماد اعضای صندوق به هم و در عین حال خوش حسابی، شاه کلید حل دغدغه‌های مالی به این شیوه است.
بصورت کلی صندوق‌های وام خانوادگی از نظر ساختار به 2 دسته تقسیم می‌شوند:
1- در مدل اول همه ی اعضا مبلغ ثابتی را در هر نوبت به‌عنوان سهم پرداخت می‌کنند. سپس با انجام قرعه‌کشی(یا بر اساس توافق) تمام مبلغ جمع شده به فرد(یک یا چند فرد) برنده اعطا می‌شود. این روند ادامه دارد تا زمانی‌ که تمام اعضا وام خود را دریافت کنند.
2- در مدل دوم، اعضا با آورده‌ های(اولیه) متفاوت و حق عضویت ماهیانه وارد صندوق می‌شوند. از انباشت مالی ایجاد شده به اعضا، وام داده می‌شود و اعضا اقساط وام دریافتی را پرداخت می‌کنند.
اداره کردن این صندوق ها بخصوص هنگامیکه توسعه می‌یابند همواره با چالش‌هایی روبروست. چالش هایی نظیر: ثبت اطلاعات حسابداری، اطلاع رسانی و یادآوری رویدادهای صندوق، فرآیندهای پرداخت سهم و اهدای وام، قرعه‌کشی و شفافیت عملکرد صندوق.

همیان، نرم‌افزار صندوق‌های وام قرض‌الحسنه خانوادگی، تمام چالش‌ها را در یک بستر وب و اپلیکیشن تسهیل کرده است و افراد با استفاده از همیان می‌توانند تمام کارهای صندوق خود را به‌راحتی انجام دهند. از جمله مزایای همیان می‌توان به پرداخت آنلاین و سریع اشاره کرد. همچنین ایجاد صندوق اختصاصی، تعریف وام، قسط بندی خودکار، اطلاع‌رسانی دقیق و سریع و یادآوری پرداخت سهم، امکان پرداخت تدریجی سهم، امکان اشتراک‌گذاری لینک اختصاصی صندوق با اعضا، امکان پرداخت سهم دیگر اعضای صندوق، ثبت تراکنش‌های صندوق، مدیریت و پیگیری پرداخت سهام اعضا، امکان انجام قرعه‌کشی به‌صورت دستی و اتوماتیک، از دیگر مزایای همیان است.
خوشبختانه همیان با استقبال صندوق‌های خانوادگی مواجه شده بطوریکه با گذشت زمان کمی، بیش از 1200 صندوق در آن ایجاد شده است و از خدمات آن بهره می‌برند.
علاوه براین در 24 امین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در مردادماه 97 ، همیان توانست نظر داوران و
کارآفرینان برتر را به خود جلب کند و در زمره‌ی استارتاپ‌های برتر این رویداد به‌عنوان استارتاپ خلاق قرار گیرد.
همیان در آبان ماه 97 رسما فعالیت‌های خود را زیر نظر سازمان ثبت شرکت‌ها با نام شرکت احسان گستران همیان شروع کرد.

/

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید