ایرنا/ آلودگی های تهران امروز نفس های تهرانی ها را به شماره انداخته مسئولان از مردم خواستند، تنها برای انجام کارهای ضروری از منازلشان خارج شوند و سازمان اورژانس نیز برای کمک مصدومان احتمالی آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتورلانس هایش را راهی میادین اصلی شهر کرده است.

ثبت شاخص آلودگی 139 برای تهران در ساعت 11 روز چهارشنبه که حکایت از افزایش 13 واحدی نسبت به همین ساعت در روز گذشته دارد، هوای پایتخت را در مرز اضطرار قرار داد.
میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته منتهی به 11صبح امروز از 126 به 139 افزایش یافته است.
آماری که موجب می شود تا مسئولان بار دیگر تکرار کنند خودروهای شخصی را بیرون نیاورید و فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج شوید و ورزش دانش آموزان در این وضعیت ممنوع شود.

*آمبولانس ها به میدان آمدند
14 آمبولانس و 4 اتوبوس‌آمبولانس در میادین اصلی پایتخت به دلیل تشدید آلودگی مستقر شدند. ‌هموطنان در صورت دارا بودن علائمی همچون سرگیجه، تهوع و تنگی نفس به نزدیک‌ترین پایگاه اورژانس مراجعه کنند.
پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران، در ارتباط با تمهیدات اورژانس در شرایط آلودگی هوا گفت: به دلیل تشدید آلودگی هوا در پایتخت از صبح در 10 میدان اصلی پایتخت از جمله میدان انقلاب، ولیعصر، آزادی، امام حسین (ع) و تجریش 14 دستگاه آمبولانس و 4 اتوبوس‌آمبولانس مستقر شدند.
وی افزود: حتی در صورتی که هموطنان نیاز به اکسیژن‌تراپی به دلیل آلودگی هوا داشتند، اقدامات لازم برای آنها انجام می‌گیرد و در شرایط اضطراری‌تر که نیاز به انتقال بیمار باشد هر چه سریع‌تر افراد به بیمارستان و مرکز درمانی منتقل می‌شوند.

*آتش سوزی در رزمال
امروز همچنین آتش سوزی گسترده ای در مرکز خرید رزمال تهران رخ داد که بلافاصله سه دستگاه آمبولانس، سه دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.
وی اضافه کرد: هنگام بروز این حادثه حدود 50 نفر در این ساختمان محبوس شدند. همه آنها به پشت بام رفتند. البته آتش سوزی فعال وجود نداشت و تنها دود سیاه بود.
نیروهای اورژانس به محض اطفای حریق توسط آتش نشانی به مصدومان احتمالی خدمات مورد نیاز را دادند. در این حادثه 20 مصدوم ناشی از دودگرفتگی در این حادثه به صورت سرپایی درمان شدند و 3 نفر توسط تکنسین های اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافتند.

*بالگرد اورژانس ناجی دو خواهر باردار
خواهرهای باردار کهگیلویه و بویراحمدی با کمک بالگرد اورژانس 115 به بیمارستان هاجر شهرکرد منتقل شدند. امروز(چهارشنبه) تماس تلفنی مرکز پیام اورژانس 115 شهرستان اردل با مرکز هدایت و کنترل عملیات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به علت صعب العبور بودن منطقه دهدلی اردل درخواست اعزام بالگرد اورژانس برای امدادرسانی به دو خواهر باردار 28 و 24 ساله شد.
پس از هماهنگی مرکز هدایت و کنترل عملیات با اورژانس هوایی بالگرد به سمت محل پرواز کرد.
کارشناسان فوریت های پزشکی اورژانس هوایی به همراه کارشناس مامایی بر بالین بیماران حاضر شدند و پس از انجام اقدامات درمانی آنان را به بیمارستان هاجر شهرکرد منتقل کردند.

* تصادف تراکتور با پراید
تصادف تراکتور با پراید یک کشته و 4 مصدوم داشت. این تصادف پنج مصدوم را روانه بیمارستان کرد. با اعلام این خبر تمام تیم های اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.
این تصادف در جاده طولیان سرفاریاب 10 کیلومتری به سمت دهدشت اتفاق افتاد که 5 نفر به شدت دچار جراحات شدید شدند؛ یک مصدوم قبل از رسیدن اورژانس توسط ماشین شخصی انتقال داده شد و چهار مصدوم دیگر توسط آمبولانس های اورژانس به بیمارستان امام خمینی دهدشت اعزام شدند.
در این تصادف یک مصدوم به به دلیل شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد؛ مصدوم دیگر به بخش آی سی یو و مصدوم سوم به صورت اورژانسی توسط کادر مجرب بیمارستان به اتاق عمل انتقال داده شد. 2 مصدوم دیگر که وضعیت خوبی دارند نیز در بخش بستری شدند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی