آخرین خبر/ به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) تصاویری از پشت صحنه نصب ضریح مطهر امامین عسکریین(ع) در سامرا منتشر شد.

امروز به مناسبت سالروز ولادت امام یازدهم شیعیان تصاویری از مراحل نصب ضریح مطهر امامین عسکریین(ع) منتشر شد. این ضریح در شهر مقدس قم، با کمک‌های مردم قم و دیگر شهرهای ایران و نظارت دفتر آیت‌الله سیستانی در قم ساخته شده است.

سامرا یکی از زیارتگاه‌های شیعیان در بغداد است که مدفن دو امام شیعه، امام علی النقی(علیه‌السّلام) و امام حسن عسکری(علیه‌السّلام) است. امام حسن عسکری(ع) یازدهمین امام شیعیان است که در هشتم ربیع‌الثانی سال 232 هجری قمری متولد شدند. پدر بزرگوارشان امام هادی(ع) و نام مادر آن‌ حضرت ام ولد، «حدیث» و یا «سَوسَن» بوده است.

حضرت عسکری(ع) همچون پدران بزرگوارشان، زندگی خود را در مبارزه با حاکمان زمان سپری کردند، مبارزاتی که سبب شد تا وجود مقدس امام یازدهم بیشتر سالهای عمر مبارک خود را در زندان سپری کرده و تنها از طریق نمایندگان برگزیده خود با شیعیان در ارتباط باشند.

گفتنی است؛ امام حسن عسکری(ع) همانند سایر امامان معصوم(ع) در زمینه تربیت شاگرد اهتمام خاصی داشتند. چنانکه شیخ طوسی، بیش از صد نفر از یاران و شاگردان آن‌حضرت را یاد کرده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید