خراسان/ پلیس مشهد با صدور دستورات ویژه ای از سوی معاون دادستان مشهد و با استفاده از بایگانی تصاویر مجرمان سابقه دار، زورگیران خشنی را به دام انداخت که متهم به آزار و اذیت یک زن جوان هستند.

ماجرای این پرونده وحشتناک از ظهر بیست و یکم دی زمانی آغاز شد که زنی 28 ساله خودروی پرایدش را درحاشیه خیابان شهید جنگی پارک کرد و برای خرید دارو به داخل داروخانه ای در همان نزدیکی رفت. او دقایقی بعد در حالی که پلاستیک داروهایش را در دست می فشرد از داروخانه خارج شد و پشت فرمان پراید نشست اما هنوز داروهایش را در دست داشت که ناگهان دو جوان از دو سوی خودرو، درهای پراید را گشودند و در حالی که یکی از آنان قمه ای را زیر گلوی زن جوان گذاشته بود، در میان وحشت و حیرت راننده، درون خودرو نشستند و از او خواستند هر چه سریع تر حرکت کند.
زن 28 ساله که از شدت ترس دست و پاهایش به لرزه افتاده بود، پدال گاز را فشرد و بنا به خواست دو جوان خشن به سمت بیابان های اطراف «مشهدقلی» حرکت کرد. دو جوان مذکور که یکی از آن ها لانه عنکبوت را روی بازویش خالکوبی کرده بود، زن جوان را به زمین های کشاورزی خلوت در حاشیه شهر بردند و او را به شدت مورد آزار و اذیت قرار دادند اما با مقاومت و فریادهای دلخراش زن جوان آن ها به هدف شوم خود نرسیدند و به ناچار دوباره آن زن را پشت فرمان نشاندند تا او را به لانه عنکبوتی خودشان در شهر منتقل کنند.
به همین دلیل «عنکبوت های زورگیر» در حالی که مبلغ 300 هزار تومان وجه نقد و گوشی تلفن همراه راننده را از وی گرفته بودند، از او خواستند تا به سوی شهر حرکت کند. زن جوان که از آن بیابان هولناک رها شده بود با سرعت به سمت بولوار توس به راه افتاد. این در حالی بود که عنکبوت های زورگیر در تماس با دوستانشان که طعمه ای را به دام انداخته اند از آن ها خواستند در مسیر حرکت به آن ها ملحق شوند. وقتی خودرو به بولوار توس رسید و سر و کله موتورسوارانی پیدا شد که با تماس عنکبوت های زورگیر به محل آمده بودند ناگهان زن جوان پدال ترمز را محکم کوبید و با فریادهای بلند و جیغ های مکرر از شهروندان یاری خواست با آن که در آن ساعت از روز کسی در آن اطراف نبود ولی زورگیران که از فریادهای زن جوان ترسیده بودند بلافاصله از خودرو پیاده شدند و سوار بر موتورسیکلت دوستانشان از محل گریختند.
گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، زن 28 ساله که هنوز آثار وحشت و ترس در چهره اش موج می زد خود را به کلانتری کاظم آباد مشهد رساند و ماجرای «عنکبوت های زورگیر» را فاش کرد. در پی اعلام این گزارش، بلافاصله ماموران اطلاعات و تجسس کلانتری با دستور سرگرد سیدقدیر حسینی (رئیس کلانتری کاظم آباد) مراتب را به قاضی سیدهادی شریعت یار (معاون دادستان مشهد) اطلاع دادند و بدین ترتیب با توجه به اهمیت و حساسیت ویژه این پرونده دستورات صریح قضایی برای شناسایی و دستگیری «عنکبوت های زورگیر» از سوی ماموران کلانتری کاظم آباد آغاز شد. وقتی زن جوان مشخصاتی از خالکوبی لانه عنکبوت روی بازوی یکی از زورگیران را به پلیس ارائه کرد، ذهن نیروهای کلانتری روی عماد (زورگیر سابقه دار 18 ساله) معطوف شد. نیروهای کلانتری که با راهنمایی های مقام قضایی وارد عملیات مهمی شده بودند با نشان دادن تصاویر مجرمان سابقه دار به شاکی پرونده از وی خواستند تا آن ها را شناسایی کند.
این گونه بود که ناگهان زن جوان با دیدن چهره عماد فریاد زد «خودش است»! بنابر گزارش خراسان، با شناسایی «عنکبوت زورگیر» بلافاصله عملیات دستگیری وی با دستور سرپرست مجتمع قضایی شهید کامیاب مشهد و هدایت سرگرد حسینی آغاز شد و نیروهای پلیس بعد از 48 ساعت مراقبت های شبانه روزی در محل مخفیگاه احتمالی زورگیران، بالاخره به اخباری رسیدند که نشان می داد عماد به منزلی واقع در بولوار توس وارد شده است بنابراین سحرگاه بیست و چهارم دی، نیروهای کلانتری کاظم آباد در حالی وارد مخفیگاه متهم شدند که همدست او نیز در همان مکان حضور داشت.
گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، قبل از آن که «عنکبوت های زورگیر» بتوانند عکس العملی از خود نشان دهند حلقه های قانون بر دستانشان گره خورد و بدین ترتیب دو جوان 18 و 17 ساله برای انجام بازجویی به کلانتری هدایت شدند.

عنکبوت های زورگیر که سوابق سرقت به عنف را نیز در پرونده سیاه خود دارند ابتدا ماجرای آزار و اذیت زن جوان را انکار و اظهار کردند ما فکر کردیم او برای خرید مواد مخدر آمده است و ما هم خواستیم به او مواد بفروشیم اما وقتی در برابر شاکی پرونده قرار گرفتند به ناچار زورگیری و آزار و اذیت زن جوان را در بیابان های اطراف مشهد پذیرفتند و این گونه با دستور قاضی شریعت یار این پرونده برای بررسی بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

اپليکيشن 4k
آگهی