ایسنا/ مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که پس‌فردا (دوشنبه اول‌ بهمن‌ماه) در اغلب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، ادامه داد: در روز دوشنبه هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا اواسط هفته ماندگار خواهد بود.

احد وظیفه با اعلام ادامه بارش‌ برف و باران در برخی استان‌ها گفت: فردا سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و جو پایدار برقرار خواهد بود.
وی با اشاره به این‌که امروز (شنبه 29 دی‌ماه) در شرق استان مازندران، استان‌های خراسان شمالی و گلستان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود، گفت: فردا (یکشنبه 30 دی‌ماه) سامانه بارشی از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود.
به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی امروز و فردا (شنبه و یکشنبه 29 و 30 دی‌ماه) مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود، همچنین امروز دریای خزر مواج خواهد بود.
وظیفه با تاکید بر این‌که طی دو روز آینده وزش باد شدید در شرق و نیمه جنوبی کشور تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: وزش باد شدید در برخی مناطق با پدیده گرد و غبار همراه خواهد بود. لازم به ذکر است توده گرد و خاک تولید شده روی عراق و شمال عربستان سعودی امروز (شنبه 29 دی‌ماه) در برخی مناطق جنوب غرب، غرب و جنوب کشور سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران طی روزهای فردا و پس‌فردا - یکشنبه و دوشنبه- صاف تا کمی ابری و گاهی با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای هفت و منفی دو درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید