آخرین خبر/ رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری هفت تن از جاعلان حرفه‌ای اسناد و مدارک دولتی، گفت: این متهمان با جعل اسناد دولتی و مسافرتی، از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

به گزارش مهر، سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اظهار کرد: با شکایت یکی از شهروندان در خصوص اغفال از سوی افرادی که برای گرفتن روادید یکی از کشورهای اروپایی و کلاهبرداری از وی و پیشنهاد استفاده از مدارک جعلی، موضوع در دستور کار ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: با تحقیقات گسترده و اقدامات انتظامی، مشخص شد که چند جاعل و کلاهبردار، با تشکیل باند جعل، اقدام به جعل اسناد، مدارک و مهرهای دولتی کرده و به وسیله آن از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.
وی افزود: با مشخص شدن این موضوع، دایره تحقیقات محدودتر شده تا این که مخفیگاه و محل اقدامات متهمان در محدوده‌های یوسف آباد و میدان جهاد، شناسایی و در ادامه معلوم شد که در این باند هفت نفره با دریافت وجه نقد از متقاضیان، اقدام به جعل اسناد و مدارک جعلی می‌کنند.

انهدام باند جعل اسناد دولتی و مسافرتی
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، تصریح کرد: پرونده اولیه تشکیل و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت که متعاقبا دستور قضایی مبنی بر دستگیری متهمان صادر و ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، همه متهمان پرونده را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها تعداد زیادی از اقلام و تجهیزات مربوط به جعل کشف و ضبط شد.

وی در ادامه به کشفیات این پرونده اشاره کرد و گفت: ۳۲۰ مهر ژلاتینی، یکهزار سربرگ خام، ۲۰ هزار هولوگرام، دستگاه‌های تولید مهر، پرینتر، اسکنر حرفه ای، رایانه، دستگاه‌های پوز بانکی و تبلت کشف شد.

انهدام باند جعل اسناد دولتی و مسافرتی
سردار ذوالقدر، با اشاره به این که متهمان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به جذب مشتری کرده و پس از دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به جعل کرده و اسناد را به متقاضیان ارایه می‌کردند، خاطر نشان کرد: از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود در خصوص تبلیغات افراد سودجو در زمینه‌های تسهیل در اخذ روادید، مدارک تحصیلی و ... تحت تاثیر فضای مجاز قرار نگیرد و هر گونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت جاعلان را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی