تسنیم/ وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، گفت: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.

سیدمحمودعلوی امشب حاشیه جلسه مدیریت بحران در گفت‌وگو‌ با خبرنگاران ‌با ابراز تاسف از درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل امروز شیراز اظهار داشت: در این ایام شاهد بارش باران در اکثر استان‌ها هستیم که ‌در 5 استان شاهد وقوع سیل بودیم.

وی با بیان اینکه شدت بارش ‌باران در لرستان، گلستان، مازندران و خوزستان سبب وقوع سیل شد، افزود: اما تلخ‌ترین ‌حادثه در شیراز اتفاق افتاد و سیل ناگهانی‌ سبب خسارت و جان باختن تعدادی از هموطنان شد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، تصریح کرد: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.

وی با بیان اینکه با ابلاغ رئیس جمهور از ‌صحنه حادثه سیل بازدیدی داشتم، ادامه داد: بحمدالله پس از وقوع سیل همه مسئولان در صحنه حضور داشتند و استاندار به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران در صحنه حضور داشت‌ و تمام اوضاع را تحت کنترل داشت.

علوی با بیان اینکه پس از وقوع سیل مسئولان به موقع حضور پیدا کردند و اوضاع تا حدودی کنترل شد، گفت: نیروی انتظامی بلافاصله خودروها را به پارکینگ انتقال داد‌ و ‌‌به خوبی از اموال مردم صیانت کرد‌ند.

وی با تقدیر از میهمانوازی مردم از مسافران سیل‌زده امروز شیراز تصریح کرد: آموزش و پروش نیز مردم سیل‌زده را باشگاه فرهنگیان اسکان داد و دستگاه قضایی نیز سریعا وارد عمل شد و اقدامات لازم را به عمل آورد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تا ساعتی دیگر ‌ستاد بحران استان فارس با حضور مسئولان استانی و کشوری تشکیل خواهد شد، گفت: در این جلسه وضعیت امروز سیل ‌‌بررسی و در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت ارزیابی‌های خسارت‌های اخیر بررسی و تصمیمات لازم برای جبران خسارت های حادثه دیدگان اتخاذ خواهد شد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید