میزان/ یک سال قبل از اعزام به سوریه از من سوالی پرسید که دو هفته تمام با روح و روان من بازی کرد.

شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان امیری» متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۴ و فرزند دوم خانواده دهقان امیری بود. او که دانش‌آموخته دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود، در نیمه مهرماه سال ۱۳۹۴ با عنوان «بسیجی تکاور» برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شد و در ۲۱ آبان همان سال در حلب به شهادت رسید. پیکر این شهید مدافع حرم پس از بازگشت به کشورمان، در امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر به خاک سپرده شد.
خبرگزاری میزان بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان در کتاب «ابو وصال» که توسط خانم «محدثه علی‌جان‌زاده روشن» گردآوری شده است را منتشر می‌کند.
یک سال قبل از اعزام به سوریه از من سوالی پرسید که دو هفته تمام با روح و روان من بازی کرد. برای جواب دادن به آن کلی با خودم کلنجار رفتم. چون رضایت پدرش را به راحتی جلب کرد، اما برای من مادر سخت بود.
از من پرسید که اگر روزی حضرت زینب(س) از شما بپرسد جوانی داشتی که همه دوره‌های آموزشی جنگی را دیده بود و زمانی که حرم من ناامن شد و به ناحق بچه‌های شیعه کشته می‌شدند، نگذاشتی تا برای دفاع از آن بیاید، چه جوابی داری تا به ایشان بدهی؟! جوابی نداشتم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید