تسنیم/ عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما گفت: سالانه در انگلستان بیشه از ۵۰۰ اسیدپاشی اتفاق می‌افتد و هر سه روز یک نفر فقط در لندن با چاقو کشته میشود ولی اینکه ما فکر می‌کنیم انگلستان امن‌تر از ایران است، دقیقا همان نگاهی است که رسانه برای ما ساخته است.

دکتر حسن خجسته در کرسی آزاداندیشی رسانه که به همت دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز برگزار شد اظهار کرد: مشکل سند چشم‌انداز ملی این بود که نهادی برای تعیین هدفهای کلان 5 ساله برای ما وجود ندارد و هر دولت می‌تواند کارهایی که انجام می‌دهد را در راستای این سند اعلام کند.

وی افزود: اگر چنین چیزی وجود داشت دولتها می‌بایست برنامه‌های خود را در راستای این هدفهای 5 ساله اعلام می‌کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما یادآور شد: چند سال قبل یک متخصص قلب به من گفت که ما در ایران عمل‌هایی را به صورت متداول انجام می‌دهیم که در آسیا فقط ژاپن قادر به انجام آنهاست، اما این ظلم صدا و سیماست که اینها منتشر نمی‌شود به او گفتم ما از این اتفاقات خبر نداریم اگر محتوایی در این مورد تولید شود خبرنگاران ما به آن علاقه دارند.

خجسته تاکید کرد: در مورد شعار سال نیز برای صداوسیما بحث همین است باید محتوایی باشد که پخش شود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه در رسانه‌ها نام بردن از یک برند خارجی اشکالی ندارد، اما نام بردن از برندهای ایرانی مشکل‌ساز می‌شود اشکالی در سیاست‌های رسانه‌ها باید مورد بازبینی قرار گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما تاکید کرد: در کلاس درس وقتی از دانش‌آموزان می‌پرسند ایران امن‌تر است یا انگلستان پاسخ همگی انگلستان است، اما به آنها می‌گویند که سالانه فقط در لندن فقط 500 اسیدپاشی اتفاق می‌افتد و این نگاهی که ما کشور خود داریم نگاهی است که رسانه ساخته است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید