میزان/ رییس ستاد سازمان حج و زیارت در مدینه منوره از ورود بیش از شش هزار زائر ایرانی به خاک عربستان تا ظهر امروز پنجشنبه برای شرکت در مناسک حج تمتع سال جاری خبر داد.

ناصر حویزاوی گفت: از زمان آغاز عملیات حج تمتع در روز دوشنبه – ۱۷ تیرماه- روزانه بطور متوسط بین ۱۴۰۰ تا ۲۲۰۰ زائر با پرواز‌های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) وارد مدینه منوره می‌شوند.
وی افزود: روز نخست، یکهزار و ۳۴۴ نفر، روز دوم یکهزار و ۵۹۰ نفر، روز سوم دو هزار و ۱۸۶ نفر و امروز نیز دو هزار و ۱۷۳ زائر ایرانی وارد مدینه منوره می‌شوند تا مجموع آن‌ها تا پایان امروز پنجشنبه به ۷ هزار و ۲۹۳ نفر برسد.
این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد که در این مدت حدود یکهزار و ۵۰۰ تن از مسئولان و کارکنان ستادی حج تمتع نیز با پرواز‌های دیگر هما وارد عربستان شده اند.
شمار کل زائران ایرانی حج تمتع در سال جاری ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.
به گفته حویزاوی، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال حجاج ایرانی روزانه ۸ تا ۹ پرواز به مدینه منوره انجام می‌دهد.
حجاج ایرانی به مدت پنج شب و شش روز به منظور زیارت مسجدالنبی، مرقد پیامبر اسلام (ص)، قبور ائمه اطهار (ع) و انجام زیارت دوره در مدینه منوره می‌مانند و پس از آن، برای انجام مناسک حج تمتع راهی مکه مکرمه خواهند شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید