ایرنا/ کوهنوردی که روز گذشته از دیواره شروین منطقه دربند سقوط کرد توسط نیروهای جمعیت هلال احمر نجات یافت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات توضیح داد: در پی اعلام مرکز ERC مبنی بر سقوط این فرد سریعاً یک تیم ۵ نفره از پایگاه امداد و نجات دربند به محل حادثه اعزام شد.
حسن فراهان تصریح کرد: کوهنورد مذکور در حین صعود از دیواره سقوط کرده و از ناحیه قوزک پا دچار آسیب شده است.
وی گفت: اقدامات امدادی اولیه توسط تیم حاضر صورت گرفته و مصدوم به پایین کوه، ابتدای مسیر دربند منتقل شد و با توجه به هوشیاری بیمار، وی توصیه تیم امدادی مبنی بر انتقال به مرکز درمانی را نپذیرفت و با اخذ امضا عملیات به پایان رسید. این مقام مسئول سن فرد حادثه دیده را ۳۳ سال اعلام کرد. فراهانی باتوجه به شرایط منطقه و حوادث متعددی که برای کوهنوردان و گردشگران رخ می‌دهد تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی و احتیاط را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم. شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ با جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.
شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه دو و بخش اعظمی از منطقه سه تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است. این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان می‌باشد که به این دلیل در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید