فارس/ امروز و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، گلستان و مازندران، کاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه پیش‌بینی می‌شود. همچنین در پنج روز آینده در سایر شهرها ‌آسمان صاف‌ و هوا گرم خواهد بود.

براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،‌‌ در سه روز آینده خصوصاً در ساعات بعد‌از‌ظهر و اوایل شب، ‌در جنوب استان سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق و ارتفاعات شمال فارس و هرمزگان رشد ابر، وزش باد شدید موقت، باران پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مشروح پیش بینی هفتگی را میتوانید در تصاویر خبر مشاهده کنید.

‌روز دوشنبه رشد ابر، وزش باد شدید موقت، باران پراکنده و رعد و برق در دامنه‌های شرقی زاگرس مرکزی در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری دور از انتظار نیست.
امروز و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، گلستان و مازندران کاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه، بارش باران با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
ر‌‌وزهای یکشنبه و دوشنبه به علاوه بر سواحل خزر، در خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی در استان گلستان، بارش پراکنده و رعد ‌و برق‌ پیش‌بینی می‌شود.
در سه روز آینده وزش باد شدید گاهی گرد و خاک و کاهش دید افقی در شرق کشور خصوصاً زابل دور از انتظار نیست همچنین در پنج روز آینده در سایر شهرها ‌آسمان صاف‌ و هوا گرم خواهد بود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه مرکز و شرق خلیج فارس و سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است، همچنین دریای خزر از امروز تا پایان هفته مواج است.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهش وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 41 و 28 درجه خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

فردا اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

روز آینده اربیل با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۱۶ تیرماه امسال ۳۱۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹.۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۵.۹ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳.۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹.۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷.۷میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان ایلام به میزان ۴۸.۸درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه کنارک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۷.۴درجه سلسیوس بوده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی