میزان/ جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۳ میلیون قلم داروی قاچاق به ارزشی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در ساری خبر داد.

سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" درباره جزئیات این خبر، گفت: به منظور مقابله با قاچاق و جلوگیری از عرضه کالا‌های غیرمجاز سلامت محور، ماموران انتظامی شهرستان ساری با انجام اقدامات اطلاعاتی از فعالیت یک قاچاقچی دارو در این شهرستان با خبر شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: ماموران با بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی چندین انبار و محل نگهداری دارو و کالا‌های غیرمجاز توسط متهم شدند.
سرهنگ مفخمی شهرستانی، تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی و همکاری نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان ساری در بازدید از انبار‌های متعلق به متهم در مجموع بیش از ۳ میلیون قلم انواع دارو‌های فاسد تاریخ گذشته، قاچاق و فاقد مجوز بهداشتی کشف کردند.
مفخمی، ارزش دارو‌های قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: دارو‌ها و سایر کالا‌های خارجی که خارج از مقررات قانونی به داخل کشور قاچاق می‌شوند، معمولا از سلامت کافی برخوردار نبوده و قطعا تهدیدی جدی برای سلامت افراد جامعه را در پی خواهند داشت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید