فارس/ فرمانده نیروی انتظامی گفت: طی 4 ماهه امسال 300 تن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که 10 تا 15 درصد این کشفیات توسط سگ‌های موادیاب انجام شده است.

سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از مرکز تربیت و عملیات سپکا مرکز تربیت و آموزش سگ‌های مواد یاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اولویت های اصلی این مرکز، مبارزه و مقابله با مواد مخدر از طریق سگ های موادیاب است البته این سگ ها آموزش های لازم در خصوص کمک به مردم در بلایای طبیعی ( زنده یاب و جسدیاب) را نیز دیده‌اند.
وی به اقدامات مطلوب نیروی انتظامی در امر مقابله و مبارزه با موادمخدر اشاره و تصریح کرد: در 4 ماهه نخست امسال 300 تن مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده که از این میزان، 10 الی 15 درصد این کشفیات توسط سگ های موادیاب انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا استانداردهای مطلوب رعایت شده، عنوان کرد: این مرکز در مقایسه با مراکز سایر کشورها از امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی های مردم موضوع اعتیاد است ، عنوان کرد: پلیس خود را خدمتگزار مردم می‌داند و ما نیز با هر وسیله‌ای که مجاز باشیم با معضل موادمخدر مقابله و مبارزه می‌کنیم.

سردار اشتری به نقش تاثیر گذار مرکز سپکا در کشفیات موادمخدر اشاره و بیان کرد: افرادی که در این مراکز فعالیت می‌کنند با سختی‌های بسیاری روبه رو هستند؛ بنابراین بایستی تمامی امکانات را برای این عزیزان فراهم کنیم تا آنها با روحیه جهادی به کار خود ادامه دهند.

وی عنوان کرد: پیش بینی کرده‌ایم تا 3 سال آینده مکانی جدید را برای این مرکز احداث کنیم تا در 20 سال آینده مشکلی برای نگهداری و آموزش سگ‌ها در این مراکز وجود نداشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: بحمدالله با همت همکاران امسال 448 باند مواد مخدر شناسایی و با آنها برخورد شده و امروز پلیس مواد مخدر با امکانات به روز و نیروهای باتجربه توفیقات مطلوبی را در کشف و مقابله با قاچافچیان مواد مخدر و خرده فروشان داشته است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید