آخرین خبر/بانک رفاه کارگران به عنوان یک بانک اجتماعی و سلامت محور در آستانه ۶۰ سالگی قرار دارد.
این بانک، با هدف رفع نیازمندی‌های مالی و اعتباری قشر کارگری ایران، در تاریخ ۲۷/۰۵/۱۳۳۹ تأسیس و در فروردین ماه سال ۱۳۴۰ با افتتاح دو شعبه در تهران و اصفهان رسماً آغاز به کار کرد. در ادامه بانک رفاه کارگران، در مهر ۱۳۹۰ تبدیل به بانک خصوصی شد تا زمینه برای افزایش فعالیت ها و خدمات مطلوب‌تر به مشتریان از طریق ۱۳۰۰ شعبه و واحدهای خدماتی فراهم آید.
یکی از اهداف عمده بانک رفاه طی این شصت سال، جذب سرمایه‌های راکد جامعه و تبدیل آن به سرمایه در گردش صنعت، پروژه‌های عمرانی و ارائه تسهیلات به ویژه در بخش صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدات صنعتی و کشاورزی، به صادرکنندگان کشور بوده است.

طرح‌های موفق بانک رفاه در حوزه سپرده‌گذاری و تسهیلات
بانک رفاه کارگران با نیازسنجی جامعه اقدام به طراحی طیف گسترده‌ای از سپرده‌ها کرد. از میان طرح های متنوع سپرده‌گذاری، سپرده رفاه فردا با در نظر گرفتن آینده و ایجاد یک سرمایه مطمئن با سود مادام العمر و نیز سپرده طلایی رفاه با اعطای تسهیلات به همراه سود علی الحساب، دو طرحی است که مورد استقبال زیاد مشتریان قرار گرفته و نشان از موفقیت طرح‌های نیازسنجی شده این بانک دارد.
یکی از افتخارات دیگر بانک رفاه کارگران، ارائه تسهیلات متناسب با نیازهای متنوع مشتریان بوده است. از طرح‌های موفق در این زمینه می‌توان به کاراکارت (خرید اعتباری با بازپرداخت ۱۲ ماهه)، طرح ربیع رفاه، طرح کرامت ۹۷ با ارائه تسهیلات به مستمری بگیران، بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی و طرح اساتید برای ارائه تسهیلات پژوهشی به اساتید دانشگاه‌ها اشاره کرد.
همچنین با توجه به سیاست‌های بانک رفاه کارگران در عرصه بین المللی و نیاز جامعه به خدمات ارزی، این بانک با داشتن کارگزاران منتخب از بانک های تراز اول دنیا، افتخار ارائه خدمات متنوعی به مشتریان خود در زمینه خدمات ارزی دارد.

ایفای مسئولیت اجتماعی؛ دغدغه اصلی مدیران بانک رفاه
در کنار ارائه خدمات مالی و اعتباری که بنیان اصلی بانکداری هستند، فعالیت‌های عام‌المنفعه و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی همواره دغدغه اصلی مدیران و برنامه‌ریزان این بانک بوده است. به نحوی که با لطف خدا توانسته قدم‌های مهم و بزرگی در این خصوص بردارد.
در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بانک رفاه می‌توان به حمایت از نظام‌های سلامت کشور، آموزش و پرورش، دانش آموزان بی بضاعت، صنعت و اشتغال، افراد کم بضاعت، حمایت و حفاظت از محیط زیست، مشارکت در ساخت مدرسه، حمایت از جوانان در طرح پرداخت تسهیلات ازدواج به طور گسترده، مشارکت در گرامیداشت هفته ملّی ازدواج، حمایت از جامعه ورزش کارگری، نوجوانان و جوانان و حمایت از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد.

جوایز و افتخارات بانک رفاه
دریافت EFQM به عنوان اولین سازمان ایرانی، نشان کارآفرین برتر در دو دوره چهارم و پنجم، دریافت ISO ۹۰۰۱-۲۰۰۰ و ISO ۱۰۰۱۵ مهر تأییدی است بر تلاش مستمر و رو به تعالی پرسنل خدوم بانک رفاه کارگران در طول شصت سال خدمت‌رسانی به مردم. 

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید