فارس/ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه کشفیات در این حوزه به حدود 9 هزار و 500 تن رسیده است، گفت: بیش از 11 درصد از تولید ناخالص ملی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود.

اسکندر مؤمنی در نشستی با اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه و جمعی از مسؤولان استانی، اظهار داشت: بیش از 11 درصد از تولید ناخالص ملی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود:در حوزه کشفیات مواد مخدر، کشفیات ما به حدود 9 هزار و 500 تن رسیده است این افزایش 50 برابری کشفیات نسبت به گذشته را بیان می‌کند.
وی ادامه داد: در جلسه با رئیس جمهور اصلاح قوانین مربوط به مواد مخدر یکی از مصوبات اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر بود که سران سه قوه و نیز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این خصوص اهتمام جدی دارند و ان‌شاءالله امسال مشکلات مربوط به قانون حل خواهد شد.
مؤمنی تصویب طرح «یاری‌گران زندگی» را که تمرکز آن بر اقدامات پیشگیرانه است را از دیگر مصوبات ستاد متبوعش عنوان کرد و گفت: تا پایان سال آینده موضوع معتادین متجاهر 80 تا 90 درصد ساماندهی می‌شود.
وی اضافه کرد: ما درصدد هستیم که گفتمان پیشگیری از اعتیاد تبدیل به گفتمان مسلط جامعه شود و از ایده‌های جدید هر استان در زمینه پیشگیری و کاهش اعتیاد استقبال می‌کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر متذکر شد: استان کرمانشاه نسبت به سایر استان‌ها در خصوص استفاده از سمن‌ها و خیران باید اقدامات و تلاش‌های بیشتری انجام دهد.
وی با بیان اینکه در حوزه امحا، بهداشت و بهزیستی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است؛ از سازمان جهاد کشاورزی خواست جبرای پیشگیری نظارت‌های بیشتری بر گلخانه‌ها داشته باشد تا از کشت برخی مواد مخدر ممانعت شود.
مؤمنی در پایانی با اعتبار درخواستی مدیرکل آموزش و پرورش استان در راستای انجام فعالیت‌های آموزشی و پیشگیرانه موافقت کرد و اعلام کرد: با توجه به درخواست مدیرکل بهزیستی استان 500 میلیون اعتبار در خصوص ماده 16 به بهزیستی اختصاص می‌دهیم و نیز هزینه نگهداری یک‌هزار نفر به مدت یک‌سال در مرکز نگهداری معتادان متجاهر کنگاور را پرداخت خواهیم کرد.
گفتنی است، در پایان این جلسه توسط مؤمنی از شورای مبارزه با مواد مخدر استان با اهدا لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی