باشگاه خبرنگاران/ حناچی گفت: سالیانه ۳۵۰ نفر در تهران به خاطر موتور سواری جان خود را از دست می‌دهند.

آیین امضای یادداشت همکاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی صبح امروز برگزار شد.
پیروز حناچی شهردار تهران در آیین امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۷ مقابله با افسردگی را یک هدف برای خود قرار داد، گفت: علی رغم تصورات ما مبنی بر اینکه بیشترین حجم نخبگان و گردش سرمایه در شهر تهران است؛ پایتخت از استان‌های کشور بسیار عقب‌تر است.
شهردار تهران با بیان اینکه طبق آمار کشته‌های جاده‌ای بیشتر مربوط به مبادی ورودی شهر‌ها می‌شود، گفت: در تهران ۳۵۰ نفر به خاطر موتورسواری جان خود را از دست می‌دهند و باید با اطلاع رسانی در این زمینه، نگاه موجود مبنی بر اینکه موتور وسلیه‌ای برای دور زدن است را اصلاح کنیم.
شهردار تهران با بیان اینکه نقش ذرات معلق در سلامت مردم تهران قابل تأمل است، تصریح کرد: سال گذشته با تعویض سوخت و معاینه فنی خودروها موفق به کاهش ۲۰ درصدی ذرات معلق شدیم، اما همین مقدار هم ۳ برابر استاندارد جهانی است.
او با بیان اینکه ۱۹.۳ تهرانی‌ها و به ویژه ۱.۷ بانوان چاق هستند، افزود: به عقیده من دوچرخه مد اصلی حمل و نقل نیست، اما پیامی برای تغییر در شیوه زندگی است.
حناچی تصریح کرد: شاید در بلند مدت بتوانیم حمل و نقل عمومی را رتبه دهیم، اما در کوتاه مدت دوچرخه اثرگذار است.
شهردار تهران با بیان اینکه ۴۰ درصد از آلودگی هوای تهران به خودرو‌های شخصی برمی‌گردد، گفت: به طور عمومی از موضوع درمان در شهر تهران حمایت می‌کنیم.
او با اشاره به توسعه بیمارستان سینا و پردیس شماره ۲ بیمارستان شریعتی در منطقه ۲۲ افزود: این‌ها مواردی هستند که تاکنون با موفقیت دنبال شده‌اند.
حناچی خاطرنشان کرد: ‌۹۰ درصد حمل و نقل ما مربوط به جاده‌ها می‌شود، در حالی که در دنیا بیشترین حمل و نقل عمومی بر روی ریل است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رسپينا
رسپينا آگهی