میزان/ مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز یک شنبه ۳ اردیبهشت تعداد ۱۵۸ هزار ۲۴۰ نفر در رشته‌های بدون کنکور ثبت نام و انتخاب رشته کرده‌اند.

حسین توکلی، درباره انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی گفت: ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۸ و ۱۲ دی‌ماه ۹۷ انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام در این کدرشته‌ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ۹۸ ادامه دارد. دفترچه راهنمای ثبت‌نام از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است و تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید بر اساس این دفترچه و اصلاحات اعلام شده اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها دفترچه اصلاحات و ظرفیت جدید انتخاب رشته را به سازمان سنجش اعلام کرده اند لذا داوطلبان باید به دو اطلاعیه سازمان سنجش درباره ظرفیت جدید در تاریخ جدید ۳۰ اردیبهشت ۹۸ و ۲۰ مرداد ۹۸ اقدام و در صورت تمایل تا روز ۲۸ شهریور کد رشته محل‌ها را ویراش نمایند.

وی در ادامه گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز یک شنبه ۳ اردیبهشت تعداد ۱۵۸ هزار ۲۴۰ نفر ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند.

توکلی افزود: ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در سال ۹۸ تعداد ۵۹۶ هزار ۸۸ نفر است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید