فارس/ رئیس‌کل دادگستری استان فارس گفت: پس از تأیید حکم اعدام قاتل امام‌جمعه کازرون در دیوان عالی کشور و اخذ استیذان و اجازه اجرای این حکم از سوی ریاست قوه قضائیه، اجرای این حکم در دستور کار اجرای احکام کیفری شیراز قرار گرفت.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به خاطر حسایست‌‌های ویژه این پرونده و تحت تأثیر قرارگرفتن احساسات عمومی، رسیدگی به این پرونده در مجموعه قضایی استان به صورت ویژه و در وقت فوق‌العاده در دستورکار قرار گرفت و سیر قانونی پرونده در کوتاه‌ترین زمان طی شد.
وی با اشاره به اینکه پرونده مرحله نهایی خود، یعنی اخذ استیذان و مجوز اجرای حکم توسط ریاست قوه قضائیه را طی کرده است، از اجرای حکم قصاص محکوم پرونده در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: در حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس که به تأیید شعبه 19 دیوان عالی کشور رسیده است بر اجرای حکم در محل وقوع جرم یعنی شهرستان کازرون تأکید شده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مشارکت برخی افراد و جریانات در وقوع این جرم خاطرنشان ساخت: در هیچ یک از مراحل رسیدگی به پرونده شهادت امام‌جمعه فقید کازرون، ارتباط فرد یا افراد دیگری تحت هر عنوان مُحرز نگردید.
این مقام ارشد قضایی استان افزود: هر زمان اسناد، مدارک و یا شواهدی دال بر مشارکت و دخالت افراد دیگر به دست بیاید، این موضوع قابلیت پیگرد قضایی خواهد داشت.
گفتنی است پیش از این خبر قطعیت و تأیید حکم قصاص عامل شهادت امام‌جمعه شهرستان کازرون در دیوان عالی کشور اعلام شده بود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رسپينا
رسپينا آگهی