فارس/ نهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با شعار « دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز» توسط شهرداری تهران در گلزارشهدای بهشت زهرا(س) نواخته می شود.

فرهنگسازی در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره دانش آموزان شهید و نونهالانی که برای دفاع از ایران اسلامی جان فشانی و ایثارگری کردند و با جهاد در راه خدا در دوران دانش آموزی خود آموزگاران امروز بشریت شدند از دیگر اهداف این مراسم نمادین فرهنگی است.

پرواز کبوتران سپید خونین بال به صورت نمادین به تعداد دانش آموزان شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای دانش آموز و برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس با رویکرد حضور دانش آموزان در دفاع مقدس از برنامه های این مراسم خواهد بود.

لازم به توضیح است این مراسم با سخنرانی حناچی شهردار تهران با حضور دانش آموزان تهرانی، خانواده های معظم شهدای دانش آموز، مادران مکرم شهدا، جامعه فرهنگیان، روحانیون حوزه علمیه و مسئولین شهرداری تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و چهره های فرهنگی کشور روز دوشنبه ساعت 10 صبح اول مهر ماه در سالن مهدیه شهدا(سالن دعای ندبه) واقع در گلزارشهدای بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید