صدا و سیما/ مرز بین المللی چذابه به دلیل کمبود امکانات لازم مثل آب، تغذیه و وسایل نقلیه برای تردد زوار، موقتاً توسط عراق بسته شد.

علی حسین حسین زاده گفت: در همین زمینه جلساتی با برادران عراقی داشتیم تا امکانات را بیشتر کنند تا از ازدحام زوار در آنسوی مرز کاسته شود.
وی ادامه داد: همچنین ما اعلام آمادگی کرده ایم در صورت موافقت دولت عراق، امکانات لازم مثل اتوبوس، آب آشامیدنی و دیگر اقلام مورد نیاز را برای زوار ارسال کنیم.
معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: اقدامات دیگری برای جلوگیری از ازدحام زوار در مرز اندیشیده شده که از جمله آن ایجاد ظرفیت اسکان 30 هزار نفر در شهرستان حمیدیه است.
آمار‌ها از ده برابر شدن تعداد زوار نسبت به پارسال خبر می‌دهند و همین موضوع مرز چذابه از سوی عراق بسته شدباعث شده، عده زیادی از زوار اربعین حسینی که از مرز بین المللی چذابه خارج شده اند، به علت نبود آب شرب، امکانات حمل و نقل و تغذیه به میزان لازم در استان میسان عراق، زوار در حال بازگشت به کشور هستند.
این گزارش حاکیست تعداد زیادی هم سرگردان و بلاتکلیف منتظر برطرف شدن مشکل هستند.
دبیر ستاد اربعین حسینی در خوزستان گفت: مسئولان در حال تلاش برای برطرف کردن مشکل زوار اربعین در عراق هستند، اما با توجه به اینکه این مشکل در کشور عراق روی داده نیازمند همکاری دولت و این کشور است، ضمن اینکه زمان مشخصی برای حل این مشکل نمی‌توان اعلام کرد.
رضا نجاتی افزود: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۵۴۶ هزار نفر از مرز‌های شلمچه و چذابه راهی مراسم اربعین حسینی شده اند.
به گفته او، در همین مدت ۳۱ هزار زائر خارجی از کشور‌های آذربایجان، افغانستان، پاکستان، ترکیه، روسیه و بنگلادش هم از مرز بین المللی شلمچه عازم مراسم اربعین شده اند.

کمبود وسایل حمل و نقل عمومی؛ در عراق

محمدی فر دبیر ستاد اربعین حسینی: دبیر ستاد مرکزی اربعین: در داخل خاک عراق با کمبود وسایل حمل و نقل عمومی مواجه هستیم زائران در صورت امکان سفر را به تاخیر بندازید. در حال رایزنی برای اعزام وسایل نقلیه هستیم.
زائرین مرز چذابه بدون اینکه زیارت کنند به کشور باز می گردند
ضعف امکانات در کشور عراق ، زائرین مرز چذابه بدون اینکه زیارت کنند دارند به کشور باز می گردند.

ترافیک جاده‌های مهران روان‌تر از پارسال

رییس دفتر رییس جمهور در مهران: ترافیک جاده‌های منتهی به مهران در مقایسه با پارسال روان‌تر و مشکل پارکینگ حل شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور صبح امروز وارد ایلام شد و بلافاصله به مرز بین الملی مهران رفت و در جریان روند خروج زائران عتبات عالیات از این مرز قرار گرفت .
واعظی در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر از امنیت در مرز مهران گفت واینکه همه امکانات دراین مرز فراهم شده وتردد زائران به راحتی صورت می گیرد.

تصادف در محور ایلام به مهران

بر اثر برخورد خودروی پراید با اتوبوس خط واحد در محدوده بانروشان دو نفر از سر نشینان خودروی پراید در دم جان باختند.
فرمانده پلیس راه استان گفت: علت این تصادف انحراف به چپ راننده اتوبوس خط واحد درون شهری بوده است .
سرهنگ همتی زاده از رانندگان خواست با توجه به حجم بالای ترددها با رعایت قوانین ومقررات وطمئنینه بیشتری رانندگی کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید