رادیو اربعین/ در خصوص فروش بلیط گفت: از پانزدهم تا بیست و سوم مهرماه، بلیط اکثر مسیرها تکمیل شده است به غیر از مسیر تهران به کرمانشاه که بیست و دوم به بعد هنوز جا دارد و برای روزهای بعد نیز عمدتا ظرفیت ها تکمیل شده است.

علی کاظمی منش مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با اشاره به اینکه شرکت راه آهن ۸۷۶ قطار با ظرفیتی حدود ۴۴۵ هزار صندلی برای ایام اربعین امسال پیش بینی کرده است، گفت: خدمات رسانی به مسافران از پانزدهم مهرماه آغاز شده و تا سی ام مهر ماه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: امسال ضمن اینکه قطارهای برنامه ای و فوق العاده سال قبل را در برنامه ارائه خدمتتان داریم، برخی از قطارهای جدید هم پیش بینی شده از جمله قطار اصفهان به کرمانشاه، زاهدان به خرمشهر و قطارهای فوق العاده تهران به همدان و بلعکس، همدان به مشهد، کرمانشاه به مشهد و همچنین اندیمشک- تهران.

مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن در خصوص فروش بلیط گفت: از پانزدهم تا بیست و سوم مهرماه، بلیط اکثر مسیرها تکمیل شده است به غیر از مسیر تهران به کرمانشاه که بیست و دوم به بعد هنوز جا دارد و برای روزهای بعد نیز عمدتا ظرفیت ها تکمیل شده است.

وی متذکر شد: کسانی که به هر نحوی نسبت به جا به جایی یا ابطال بلیط شان اقدام کردند، سهمیه هایی که از این بخش آزاد می شوند، روزانه به متقاضیان دیگر خواهیم داد. در تلاش هستیم تا برای برگشت هموطنان قطارهایی را پیش بینی کنیم.

کاظمی منش افزود: در طول روز برا تردد زائران و رساندن آن ها به مرزهای کشور روزی ۵۵ رام قطار مسافری را در این ایام پیش بینی کردیم تا ارائه خدمت داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعدادی قطار هم با مراجعه زائران خدمتشان را شروع می کنند، توضیح داد: ایستگاه خرمشهر تا مرز ریلی شلمچه یک دستگاه ریل باس با ظرفیت ۳۳۰ نفر مستقر است. زائران می توانند با مراجعه به ایستگاه خرمشهر سوار این قطار شوند و تا مرز ریلی شلمچه به صورت رایگان تردد کنند. آنجا نیز گیت های کنترل گذرنامه است و وارد کشور عراق می شوند.

مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن افزود: همچنین مسافرانی که از مشهد یا تهران به اهواز می رسند برای اینکه بتوانند سفر خودشان را تا مرز با قطار ادامه دهند و برایشان سردرگمی پیش نیاید، قطارهایی از نوع ریل باس را پیش بینی کردیم که در ایستگاه اهواز مستقر هستند و این مسافران را تا مرز شلمچه منتقل می کنند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید