فارس/ رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در 48 ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی، عامل 60 درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی تردد زوار اربعین بوده است.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در تشریح خبر فوق، اظهار داشت: امسال 97 درصد زائران از مرز زمینی و 3 درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.
وی در مورد جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی افزود: 56 درصد از زوار از مرز مهران، 25 درصد از مرز شلمچه، 11 درصد از مرز چذابه و 5 درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شده‌اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه امسال بیش از 60 درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه استفاده کرده‌اند، ادامه داد: بیشترین تردد وسائل نقلیه در موج رفت را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش موج بازگشت، تردد در این محور، ترافیکی سنگین، نیمه‌سنگین و پر حجم است.

سردار هادیانفر در تشریح وضعیت راه‌ها بیان کرد: ترافیک در محور خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است و بار سنگین ترافیکی در این محور نداریم.

وی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی سنگین و کند است و در برخی بازه‌های زمانی کوتاه به صورت مقطعی محور مهران ـ ایلام یک طرفه می‌شود و با اتخاذ این تصمیم، ترددها در این محور هر چند نیمه سنگین اما روان می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تاکنون تصمیمی برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام اتخاذ نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود این محور یک طرفه شده و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در 48 ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده است، عامل 60 درصد تصادفات بوده است.

سردار هادیانفر تأکید کرد: رانندگان از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر 2 ساعت یکبار 15 دقیقه استراحت کنند.

وی گفت: توقفگاه‌ها و استراحتگاه‌های موقتی در طول مسیر تردد برای زوار پیش بینی شده و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید