ایرنا/ رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری را از عوامل موثر در پیشگیری از جرم و ارتقای امنیت اجتماعی دانست.

'کورش پرند' روز سه شنبه در نشست یک روزه کارگروه اشتغال استان البرز با بیان اینکه همه دستگاههای اجرایی باید برای ریشه کنی بیکاری همگام شوند، افزود: آموزش مهارتهای فنی وحرفه ای به بسترسازی برای اشتغال جوانان کمک می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح 'آموزش و اشتغال' که بتازگی ازسوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کشور به اجرا درآمده، گفت: درقالب این طرح آموزش و اشتغال جوانان جویای کار درکنار هم دیده شده است.

پرند ادامه داد: اجرای این طرح در برخی مراکز آموزشی با موفقیت همراه بوده و اشتغال 85درصد شرکت کنندگان در طرح را به دنبال داشته است.

وی ،عملیاتی کردن سیاست های کلی اشتغال، اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیتهای موجود و حذف فاصله آموزش و اشتغال را از جمله اهداف این طرح برشمرد.

وی با اشاره به طرح دیگر 'آموزش و اشتغال' که در حوزه صنعت و پوشاک در شهرستان اشتهارد استان البرز اجرایی شده، گفت: این طرح به صورت الگو در یک مرکز آموزشی تخصصی و تولیدی با حضور 250 کارآموز بتازگی اجرایی شده است.

پرند از اجرایی شدن طرح آموزش و اشتغال جوانان دانش آموخته در بخش سنگ های قیمتی خبرداد و افزود: در این طرح دانش آموختگان دوره های لیسانس و فوق لیسانس در حوزه زمین شناسی و معدن در استانهای دارای معدن آموزش می بینند.

وی ادامه داد: ویژگی خاصی در حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی وجود دارد که در سال جدید حدود هزار نفر در این بخش مشغول به کار می شوند.

وی به اجرای طرح آموزش قالیبافان با مشارکت صندوق مهرامام رضا (ع) در کشور اشاره کرد و گفت: برای سال آینده اشتغال 10 هزار نفر در این بخش پیش بینی شده است.