تسنیم/ همزمان با حادثه سیل استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان وزارت دفاع با دستور ‌وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مبنی بر تسریع در روند امداد‌رسانی و ارائه خدمت به هموطنان آسیب دیده امکانات خود را به منطقه گسیل کرد.

وزارت دفاع و پشتیبانی‌ نیروهای مسلح علاوه بر تأمین امنیت کشور و مردم، در حوادث رخ داده و بحران‌های اجتماعی نیز با حضور خود و گسیل امکانات به مناطق آسیب دیده در کنار مردم بوده است.
پس از وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، برابر نیاز‌سنجی‌های دقیق و کارشناسانه، این معاونت با اعزام نیروهای فنی و مهندسی و اعزام ماشین آلات سبک و سنگین راهسازی به کمک سیل‌زدگان شتافت.‌ معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع بر اساس آسیب شناسی های انجام شده و هماهنگی های لازم با ستاد بحران منطقه بلافاصله ماشین آلات سنگین وزارت دفاع از جمله لودر، گریدر، بیل مکانیکی و کمپرسی را جهت انجام عملیات عمرانی از قبیل باز کردن مسیر های مسدود، ساخت مسیر های جایگزین و همچنین ساخت پل به مناطق سیل زده اعزام کرد.
‌سازمان« اتکا» با بسیج امکانات و ظرفیت های استانی خود بلافاصله با اهداء این بسته های معیشتی به یاری مردم سیل زده شتافت‌.‌


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید