ایرنا/ بخشدار بخش وزینه سردشت گفت: یک قلاده گرگ گرسنه جان مرد ۳۵ ساله‌ای از اهالی روستای «اشخل» از توابع این شهرستان را گرفت.

میراشکان مهدوی افزود: جنازه این مرد توسط اهالی روستا در نزدیکی روستای «قلاتاسیان» از توابع بخش وزینه سردشت در حالی پیدا شد که بخشی از بدن وی توسط گرگ خورده و دریده شده بود.
وی با بیان اینکه شدت جراحات وارده موجب فوت این مرد روستایی شده بود ادامه داد: این مرد ۳۵ ساله مدت ۲۰ روز بود که مفقود شده بود و اهالی روستاهای این بخش در جست‌وجوی وی بودند.
وی به مردم این منطقه توصیه کرد: با توجه به شرایط آب و هوا و احتمال نزدیک شدن حیوانات از جمله گرگ به نزدیکی روستا و حاشیه شهر از تردد در مناطق کوهستانی خودداری کنند و یا به صورت دسته‌جمعی حرکت کنند.
بخشدار بخش وزینه سردشت اضافه کرد: در چنین شرایطی مردم همچنین از سپردن گله‌ها به کودکان و افراد کهنسال خودداری کنند و در حین چرای دام‌ها از سگ نگهبان گله استفاده کنند.
وی گفت: دهیاران روستاها نیز باید اقدام به پیدا کردن مکان مناسب جهت دفن زباله‌ روستاها اقدام و از پراکنده شدن زباله‌ها در اطراف روستاها جلوگیری به عمل آورند چرا که مکان مناسبی برای تغذیه سگ‌های ولگرد و سایر حیوانات درنده است.
بارش برف و کمبود طعمه در فصل زمستان موجب پناه بردن حیوانات به حاشیه شهر و روستاهای آذربایجان‌غربی شده است.
شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید