باشگاه خبرنگاران/ افرادی هنجارشکن در فضای مجازی به ویژه شبکه اجتماعی تلگرام، گروهی با نام یک شرکت معتبر تشکیل می‌دهند و اعلام می‌کنند با اضافه کردن ۱۰۰ نفر مبلغ قابل توجهی جایزه می‌دهند.

غلامرضا قنبری راد، قاضی ویژه فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب گفت: افرادی هنجار شکن در فضای مجازی به ویژه شبکه اجتماعی تلگرام، گروهی با نام یک شرکت معتبر تشکیل می‌دهند و اعلام می‌کنند با ادد کردن ۱۰۰ نفر مبلغ قابل توجهی جایزه می‌دهند
او ادامه داد: سپس تصاویر جعلی از رسید مبالغ مبنی پرداخت وجه در گروه قرار می‌دهند و به محض افزایش گروه، اسم گروه را به "معرفی مطلقه... " تغییر می‌دهند و لینک یک کانال دیگر قرار می‌دهند که وارد کانال جدید با همین محتوا شوند.
قاضی ویژه فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب گفت: در این سیکل جرایم رایانه متعددی محقق می‌ شود.
قنبری راد افزود: ساختن تصاویر جعلی سند پرداخت وجوه، که خود به نوعی جرم جعل داده شده و انتشار آن استفاده از داده مجعول و نشر اکاذیب مبنی بر پرداخت وجه و استفاده از عنوان شرکت و از جهت معرفی کردن افراد مطلقه و .. دعوت و تحریک افراد به اعمال منافی عفت است.
او ادامه داد: توصیه می‌شود مردم به هیچ عنوان به چنین وعده‌هایی مبنی بر پرداخت وجه به جهت اضافه کردن دوستان و آشنایان به گروه توجه نکنند که موجبات مزاحمت برای عزیزانمان فراهم نکنیم.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید