خبرآنلاین/ مدیرکل زندان‌های استان تهران در مورد معتادان متجاهر آزادشده از اردوگاه فشافویه گفت: قانون مسئولیت مستقیم نگهداری معتادان متجاهر را بر عهده نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر گذاشته است و فشافویه محل نگهداری معتادان نیست.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی انتشار تصویر حضور برخی معتادان در جنوب شهر تهران، ‌سید حشمت اله حیات الغیب اظهار داشت: افراد آزاد شده زندانی نبودند که بخواهند به مرخصی بیایند یا آزاد شوند بلکه معتادان متجاهری هستند که از باب همکاری بر اساس تفاهم نامه سازمان زندان‌ها و شورای هماهنگی مواد مخدر به صورت موقت در اردوگاه فشافویه نگهداری می‌شدند و فشافویه محل نگهداری معتادان نیست.
وی خاطرنشان کرد: سازمان زندان‌ها بر اساس قانون، هیچ وظایفی برای نگهداری معتادین متجاهر ندارد بلکه از باب همکاری، نسبت به پذیرش و نگهداری معتادان متجاهر ماده ۱۶ در این اردوگاه به صورت موقت اقدام کرده بود.
مدیر کل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: این افراد اواخر اسفند ماه و در پی اتمام دوره سه ماهه درمان و طبق قرار قبلی با هماهنگی و تایید تیم درمانگر آزاد شدند و اینکه مطرح شده به دلیل کرونا و کمبود فضا از اردوگاه آزاد شده‌اند، صحت ندارد.
براساس این گزارش، طبق ماده ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، مسئول مستقیم نگهداری معتادان، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی است و قوه قضائیه در این زمینه وظیفه ای بر عهده ندارد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید