باشگاه خبرنگاران/ اعضای شورای شهر تهران در جلسه فردا موضوع نامگذاری خیابانی به نام مهندس مهدی بازرگان را به رأی گیری خواهند گذاشت.

اعضای شورای شهر تهران در چهلمین جلسه کمیسیون نامگذاری، تغییر نام خیابان سازمان آب به نام مهندس مهدی بازرگان را جهت طرح در صحن علنی شورای شهر تهران مصوب کردند.
اعضای شورای شهر تهران فردا (یکشنبه ۱۸ خرداد ماه) در جلسه علنی شورای شهر نسبت به تغییر نام خیابان سازمان آب به نام مهندس مهدی بازرگان تصمیم جمعی خواهند گرفت.
این تغییر نام در صورت کسب حداکثری آرا در شورای شهر به هیئت تطبیق فرمانداری ارسال می‌شود و در صورت تأیید هیئت تطبیق قابل اجراست.
مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که در ۱۴ آبان ۱۳۵۸ و درست یک روز بعد از آن که «دانشجویان پیرو خط امام» لانه جاسوسی آمریکا در تهران را تسخیر کردند، استعفا داد.
مهدی بازرگان در استعفانامه دولت موقت نوشت: «پیرو توضیحات مکرر و نظر به اینکه دخالت‌ها، مزاحمت‌ها، مخالفت‌ها و اختلاف نظرها، انجام وظایف محوله و ادامه مسئولیت را برای همکاران و اینجانب مدتی است غیرممکن ساخته و در شرایط تاریخی حساس حاضر، نجات مملکت و به ثمر رساندن انقلاب بدون وحدت کلمه و وحدت مدیریت میسر نیست، بدین وسیله استعفای خود را تقدیم می‌دارد.»
فردای استعفای نخست وزیر دولت موقت، امام خمینی (ره) در حکمی گفتند: «با اعتماد به دیانت و امانت و حسن نیت» آقای بازرگان استعفای او را قبول می‌کنم. امام شورای انقلاب را مأمور اداره کشور کرد و از این شورا خواست مقدمات لازم را برای همه‌پرسی قانون اساسی، انتخابات مجلس و تعیین رئیس‌جمهور انجام دهد.