صدا و سیما/ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ داوطلب کنکوری دل به تاخیر برگزاری آزمون نبندد و داوطلبان با روحیه باز در جلسه آزمون حاضر شوند.

آقای منصور غلامی در حاشیه آیین اختتامیه پویش دانشجویی «در خانه بمانیم» درباره آخرین وضعیت آزمون‌ها افزود: با تدابیری که اندیشیده شده است هیچ مشکلی برای حوزه‌های امتحانی پیش نمی‌آید به هر حال دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در محیط‌های دانشگاهی و محیط‌های جلسات آزمون به درستی مدیریت می‌شود.
وی گفت: آزمون‌ها در فضا‌های بزرگ با فاصله گذاری اجتماعی و پیش بینی‌ها و تدارک مسائل بهداشتی و با حفظ سلامتی داوطلبان برگزار می‌شود.
وزیر علوم درخصوص آمادگی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این سازمان آمادگی خود را قبل از این هم برای برگزاری آزمون‌ها اعلام کرده بود، ولی با توجه به توصیه‌های ستاد ملی کرونا تاریخ برگزاری آزمون‌ها تغییر پیدا کرد وگرنه سازمان سنجش از همان ابتدا تدابیر لازم را برای برگزاری آزمون‌ها سنجیده بود.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه داوطلبان وقت بسیاری برای درس خواندن گذاشته اند قرار نیست آزمون دوباره تغییر پیدا کند بنابراین با حفظ سلامت این آزمون‌ها برگزار می‌شود، چون آزمون‌ها جزو برنامه‌های مهم کشوری است و سالی یکبار رخ می‌دهد.
آقای غلامی با بیان اینکه هیچ داوطلبی دل به تاخیر آزمون نبندد گفت: خیال داوطلبان آسوده باشد و هیچ کس دل به تاخیر آزمون نبندد و آن‌هایی که خوب درس خوانده اند حتما با روحیه باز امتحان می‌دهند.
وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید افزود: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود و دانشگاه‌ها با توجه به تجربه‌ای که در خصوص بحث شیوع کرونا در نیمسال جاری داشتند آمادگی کامل برای آغاز سال تحصیلی جدید دارند.
آقای غلامی درباره حضور دانشجویان جدید الورود گفت: این دانشجویان اواخر مهر به دانشگاه وارد می‌شوند و حتما فرصت و زمان کوتاهی را برای تجربه از فضای دانشگاهی برای دانشجویان جدید الورود در نظر گرفته ایم البته اگر لازم باشد آموزش‌ها به این دانشجویان نیز به صورت مجازی است، چون آمادگی کامل برای آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌ها وجود دارد و امیدواریم ترم و سال تحصیلی جدید بهتر از گذشته برگزار شود.