باشگاه خبرنگاران/ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در سال گذشته ۲۵ استان کشور درگیر سیل و آتش سوزی شدند.

مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان به مناسبت بزرگداشت هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با بیان اینکه در سال گذشته ۲۵ استان کشور درگیر سیل و آتش سوزی بودند که با عزم مردم و مسئولان برای عبور از این بحران‌ها خوب عمل شد گفت: مدیریت بحران در مجموعه مدیریت شهری و روستایی یک اصل مهم محسوب می‌شود.
او افزود: در سال‌های گذشته بلایای طبیعی مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرد، اما دولت و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رفع این مشکلات اقدامات مثبتی انجام دادند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه نگاه نوآورانه در توسعه مناطق شهری و روستایی بسیار مهم است و مدیران موفق کسانی هستند که رویکرد‌های نو برای خدمات‌رسانی و افزایش رفاه مردم را موردتوجه قرار می‌دهند تصریح کرد: شهرداران و دهیاران بسیار خلّاقی در کشور وجود دارند که باید از ظرفیت این افراد برای توسعه نهایت بهره را برد.
جمالی نژاد با بیان اینکه طرح‌های عمرانی انسان‌محور و ریزمقیاس خوبی در استان سمنان در حال ساخت است و از استان‌های پیرامون سرمایه‌گذار را به سمنان جذب کرد افزود: از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری‌ها برای رونق اقتصادی استفاده شود و باید از تمام منابع برای افزایش رضایتمندی و توسعه شهر‌ها اقدام شود.