ایرنا/ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات ۱۸۴ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.

محمدباقر محمدی روز شنبه افزود: در مدت یاد شده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور ۲۵۹ مورد ماموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.
وی ادامه داد: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۳۶۰ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۱۸۴ نفر نجات یافتند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۱۴۵ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۷۰ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۱ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.