ایرنا/ محمدجوادمختاری، جوان ۳۱ ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش‌سوزی به بلندی‌های منطقه فهلیان رفته بود، دچار سوختگی شدید از نوع درجه ۲ (حدود ۸۵ درصد) شد و شامگاه گذشته (شنبه چهاردهم تیر) در یکی از بیمارستان‌های شیراز جان سپرد.

حیاتی، دبیر انجمن حامیان طبیعت زاگرس گفت: مرحوم مختاری جوان داوطلب مدافع طبیعت بود و با از خودگذشتگی برای فرونشاندن آتش‌سوزی کوه‌های فهلیان در روستای پل فهلیان در حالیکه مشغول خاموش کردن آتش بود دچار سوختگی شد و شامگاه گذشته در بیمارستان سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز جان‌به‌جان آفرین تسلیم کرد.
فرماندار شهرستان ممسنی نیز در این زمینه گفت: روز چهاردهم تیرماه با اعلام یک مورد سوختگی در پی فرونشاندن آتش در کوه‌های فهلیان و پل فهلیان آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل وقوع حادثه اعزام شد و جوان ۳۱ ساله به نام محمدجوادمختاری که داوطلب مدافع طبیعت بود و در پایش و فرونشاندن آتش‌سوزی همکاری داشت، اما دچار سوختگی وسیع از نوع درجه ۲ شده بود را به بیمارستان ولیعصر (عج) ممسنی منتقل کردند.
داوود ایوبی افزود: باتوجه به وخامت حال عمومی مصدوم، تقاضای اعزام با بالگرد توسط بیمارستان گردید و در ساعت ۱۴:۳۴ توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ وی از نورآباد به بیمارستان سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز اعزام شد.
فرماندار ممسنی در تشریح آخرین وضعیت آتش‌سوزی کوه‌های منطقه فهلیان هم گفت: با تلاش‌های انجام شده، بخش بزرگی از این آتش کنترل شده، ولی برخی قسمت‌ها با حضور نیرو‌های مردمی و امدادی فرونشاندن آتش ادامه دارد. اغلب آتش‌سوزی‌های فارس به علت سهل‌انگاری در مرتع‌داری رخ می‌دهد
وی یاد آورشد: برای دو نفر مظنون احتمالی آتش‌سوزی در منطقه فهلیان پرونده قضایی تشکیل شده است.
شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۴۵کیلومتری از شیراز مرکز استان فارس واقع شده است.