ایسنا/ روابط عمومی مجتمع آلومنیوم جنوب در لامرد اعلام کرد که شامگاه سه شنبه 24 تیرماه یک فقره آتش سوزی محدود در بخشی از این مرکز صنعتی حادث و به سرعت مهار شد.

روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب( سالکو)، اعلام کرد که غروب روز سه شنبه مورخ 24 تیر ماه در واحد HTM این مرکز صنعتی که همچنان در اختیار پیمانکار بوده و به کارخانه تحویل نشده است در مرحله تست روغن داغ، آتش سوزی محدودی اتفاق افتاد که خوشبختانه بدون تلفات جانی و با حداقل خسارات مالی مهار شد.
بر اساس این گزارش، بر پایه بررسی های کارشناسی آتش سوزی نتیجه نشت روغن از محل اتصالات بدنه یکی از شیرها و به دلیل بالاتر بودن دمای روغن از نقطه احتراق (فلش پوینت) حادث شده است.
در توضیحات روابط عمومی مجتمع سالکو، ضمن یادآوری اینکه وقوع چنین حوادثی در کارخانه های بزرگ امری اجتناب ناپذیر است، خسارت وارده بر اثر حادثه آتش سوزی شامگاه سه شنبه محدود به 3 عدد شیر کنترل و 4 فقره شیر کروی یا گلوب ولو، بوده است.
روابط عمومی مجتمع آلومنیوم جنوب در توضیحات خود اعلام کرده است که حریق جزئی حادث شده در این کارخانه به هیچ عنوان مانع از تداوم عملیات تولید نبوده و شرکت کما فی السابق مطابق روال عادی خود در حال تولی است.
این روابط عمومی در توضیحاتی که برای انتشار در اختیار ایسنا قرار داده، ضمن تاکید براینکه فعالیت مجتمع آلومینیوم لامرد فعالیت تولیدی خود در راستای تحقق شعار جهش تولید را با قدرت ادامه می‌دهد، اعلام کرده است که برخی رسانه‌های محلی بدون اطلاع دقیق از علت و حجم آتش سوزی و با درج اخباری خوراک تبلیغاتی برای رسانه های معاند فراهم کرده‌اند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید