خراسان/ همزمان با آغاز پویش ملی «همدلی با مدافعان سلامت» و اعلام شهادت 140نفر  از کادر درمان طی روند مبارزه با کرونا، رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: براساس آمار موجود ۹ هزار نفر از پرستاران در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. هم اکنون از این ۹ هزار نفر، حدود چهار هزار نفر با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و عملا از چرخه خدمت خارج شده اند.  


محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری در توضیحات بیشتر به باشگاه خبرنگاران گفت:  آماری که به دست ما رسیده این است که ۹ هزار نفر از پرستاران ما به کرونا مبتلا شدند. حدود ۷۰ هزار پرستار برای ۱۴۰ هزار تخت دولتی داریم که به ازای هر تخت بیمارستانی حدود ۸/۰نیروی پرستار در حال خدمت به بیماران هستند. ۶۰ تا ۷۰ درصد این پرستاران مدت هاست که به دیدار خانواده‌های خود نرفته اند تا بتوانند موجب قطع زنجیره انتقال ویروس کشنده کرونا شوند، اما با این تعاریف مردم همچنان به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ادامه می‌دهند که کادر درمان بیشتر در معرض کرونا قرار بگیرند. مقیم بودن چند ماهه پرستاران در بیمارستان به معنی روبه رو شدن با خستگی زیاد جسمی، روحی و روانی و همچنین گذراندن بیشترین زمان در کنار بیماران کرونایی است. میرزابیگی تصریح کرد: همین موضوع موجب شده است تا ۹ هزار نفر از این پرستاران به کووید- ۱۹
مبتلا شوند و ما با کمبود نیرو رو به رو شویم. هم اکنون از این ۹ هزار نفر، حدود چهار هزار نفر با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و عملا از چرخه خدمت خارج شده اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید